قیمت کاشت ابرو در تهران و شیراز

[rank_math_breadcrumb]
هزینه کاشت ابرو چقدر است؟ عوامل موثر بر قیمت چیست؟

کاشت ابرو یکی از ترندهای روز حوزه پزشکی زیبایی است. زیبایی ابروها تاثیر زیادی بر زیباتر و جوان‌تر دیده شدن چهره دارند. کاشت ابرو علاوه بر نتایج دائمی که دارد، یک روش مقرون‌به‌صرفه برای بهبود زیبایی ابروهاست. در واقع قیمت کاشت ابرو در مقابل مزایا و ماندگاری که این روش دارد، بسیار منطقی است. هزینه کاشت ابرو متأثر از عوامل مختلفی همچون تکنیک کاشت، تعداد گرافت‌ها، هزینه بیهوشی، دستمزد پزشک و… است؛ بنابراین تعیین مبلغ دقیق و مشخص دشوار است و هزینه نهایی با توجه به عوامل مختلف می‌تواند بین ۸.۹۰۰ الی ۱۱.۹۰۰ در شیراز و ۹.۹۰۰ تا ۱۱.۹۰۰ میلیون تومان در تهران باشد.

قیمت کاشت ابرو در کلینیک کاشت تخصصی ابرو و مو ثمر

قیمت کاشت ابرو در هر فرد می‌تواند متفاوت باشد و با توجه به تعداد گرفت‌های کاشته شده، وضعیت بانک مو و روش کاشت ابرو تعیین می‌شود. کلینیک کاشت تخصصی ابرو و مو ثمر دارای دو شعبه در شیراز و تهران است. قیمت کاشت ابرو به‌صورت تقریبی برای هر فرد در سال ۱۴۰۳، در جدول زیر قابل مشاهده است.

قیمت کاشت ابرو
کاشت ابرو در تهران ۹.۹۰۰ تا ۱۱.۹۰۰ میلیون تومان
کاشت ابرو در شیراز ۸.۹۰۰ تا ۱۱.۹۰۰ میلیون تومان
قیمت کاشت هر تار مو ۱۲۹۰ تومان تا ۱۴۹۰ تومان

معمولاً کاشت ابرو جزو خدمات زیبایی محسوب می‌شود، به همین دلیل تحت پوشش بیمه قرار نمی‎‌گیرد. البته ممکن است در مواردی خاص که فرد به دلیل بیماری یا سانحه دچار آسیب و ریزش ابرو شده ممکن است بیمه بخشی یا کل هزینه‌ها را پوشش دهد. برای اطلاع دقیق بهتر است با کارشناس بیمه خود، در ارتباط باشید.

عوارض کاشت ابرو ارزان قیمت

امروزه به دلیل وجود متقاضیان زیاد کاشت ابرو، تعداد کلینیک‌های کاشت ابرو نیز افزایشی چشم‌گیر داشته‌اند. برخی از این کلینیک‌ها ادعا می‌کنند که با قیمت‌های بسیار پایین می‌توانند که کاشت ابرو را انجام دهند. برای توجیه اقتصادی این‌کار نیز به استفاده از کادر پزشکی تازه‌کار، تجهیزات نامناسب یا تکنیک‌های تهاجمی روی می‌آورند تا هزینه‌ی تمام شده پایین بیاید. همچنین کلینیک‌هایی که قیمت‌های ارزان پیشنهاد می‌کنند، اغلب کاشت ابرو یا مو را با تراکم کمتری ارائه می‌دهند که نتیجه غیرطبیعی خواهد داشت. اعتماد به سودجویان می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیر و دائمی برای فرد متقاضی به همراه داشته باشد. در ادامه به برخی از عوارض کاشت ابرو ارزان قیمت و غیراصولی اشاره می‌کنیم:

 • عدم دستیابی به نتیجه دلخواه
 • ریزش ابرو در نواحی دیگر
 • ریزش مو در بانک مو
 • اسکار و جای زخم بزرگ و بدشکل
 • خونریزی
 • عفونت
 • تورم
 • آسیب‌های پوستی
 • آسیب‌های عصبی

نحوه محاسبه قیمت کاشت ابرو

قیمت کاشت ابرو بدون در نظر گرفتن پهنا و طول ابرو باتوجه به تکنیک انجام کاشت، تعداد تار موهای کاشته شده، شدت تغییرات، هزینه تیم پزشکی و کلینیک محاسبه می‌شود. به طورکلی قیمت کاشت هر تار مو حداقل ۱۲۹۰ تومان و حداکثر ۱۴۹۰ تومان است.  به همین دلیل قبل از تعیین قیمت نهایی پزشک باید طبق شرایط ابروها و تغییرات لازم، تکنیک و پیچیدگی کاشت ابرو را بررسی کرده و سپس هزینه نهایی کاشت ابرو را اعلام کند. برای محاسبه حدودی قیمت کاشت مو می‌توانید از فرمول زیر استفاده کنید:

 تعداد تار مو × حداقل ۱۲۹۰ تومان و حداکثر ۱۴۹۰ تومان + هزینه‌های جانبی مختصر = قیمت نهایی کاشت ابرو

عوامل تأثیرگذار بر قیمت کاشت ابرو

قیمت کاشت ابرو متأثر از عوامل مختلفی است که در جدول زیر به طور خلاصه آن‌ها را بیان می‌کنیم. فراموش نکنید که قیمت کاشت ابرو در همه جا و برای همه مقطوع نیست. شما می‌توانید از قسمت تماس با ما یا مشاوره در واتساپ با کلینیک ما در ارتباط و از قیمت دقیق کاشت ابرو مطلع شوید.

مورد توضیحات
تکنیک کاشت ابرو تکنیک استخراج واحد فولیکولی (FUE) یا پیوند واحد فولیکولی (FUT)
تعداد گرافت‌ها هر چه بیشتر هزینه کاشت بالاتر
مدل نهایی ابرو پیچیدگی پروسه کاشت ابرو برای شخص مورد نظر
هزینه کادر پزشکی تجربه و تخصص کادر پزشکی
هزینه‌های کلینیک موقعیت جغرافیایی و خدمات ارائه شده در کلینیک
هزینه‌های جانبی آزمایش‌های مورد نیاز، داروهای تجویز شده

صرف نظر از اینکه علت ریزش یا کم پشتی ابروها چه باشد، کاشت ابرو به دو روش اصلی انجام می‌شود: استخراج واحد فولیکولی (FUE) و پیوند واحد فولیکولی (FUT).

هم در روش FUT و هم در روش FUE، پزشک گرافت مو را از محل اهداکننده یا بانک مو  می‌گیرد و آن‌ها را به ابرو پیوند می‌زند تا تغییرات ظاهری روی ابروها به شکلی کاملاً طبیعی دیده شوند. در روش FUT پزشک یک نوار از موهای اهداکننده را از پشت سر یا پشت گوش می‌گیرد و در ابرو می‌کارد. این روش به دلیل عوارض جانبی که هنگام بستن برش نواری پیش می‌آید تقریبا منسوخ شده و برای کاشت ابرو استفاده نمی‌شود. جای اسکارهای تکنیک استخراج واحد فولیکولی (FUE) کمتر دیده می‌شوند و زمان کاشت آن نیز طولانی‌تر است.

به دلیل این‌که فرآیند کاشت ابرو به روش FUE نسبت به روش FUT زمان‌برتر است، بنابراین معمولاً هزینه کاشت ابرو با این تکنیک کمی بیشتر است. البته هزینه کاشت ابرو با هر روشی بر اساس تعداد گرافت‌های کاشته شده قیمت‌گذاری می‌شود. هر چه تعداد گرافت‌ها بیشتر باشد یعنی تار موهای در ابرو کاشته شده بیشتر و هزینه کلی بالاتر است.

به‌طور کلی کاشت ابرو طبق تعداد گرافت‌ها مورد نیاز قیمت گذاری می‌شود. هرچه تعداد پیوندهای واحد فولیکولی در یک گرافت بیشتر باشد، قیمت کمتری برای کاشت هر واحد فولیکولی خواهید پرداخت. در واقع هر گرافت از چندین واحد فولیکولی مجزا تشکیل شده است. برای کاشت ابرو این فولیکول‌ها باید دانه‌دانه شده و هر کدام در زوایا و شیب خاصی از ابرو کاشته شوند. هر چه تعداد فولیکول‌های موجود در یک گرافت بیشتر باشد پروسه استخراج گرافت‌ها کوتاه‌تر و هزینه نهایی کاشت ابرو کمتر خواهد شد.

تعداد گرافت‌هایی که باید استخراج شوند به شکل فعلی و پرپشتی ابرو و همچنین شکل و تراکم دلخواه فرد بستگی دارد. به طور کلی:

 • ۲۰۰ تا ۳۰۰ گرافت در هر طرف، برای پر کردن یک ابروی بسیار کم پشت
 • ۱۰۰ تا ۲۰۰ در هر طرف، برای ترمیم ابروهای نازک یا پر کردن دم ابرو

در طول مشاوره اولیه، متقاضی و پزشک در مورد نتایج مورد نظر متقاضی، پروتکل‌های قیمت گذاری کاشت ابرو و تعداد پیوندهایی که برای کاشت نیاز است صحبت خواهد شد.

شکل نهایی ابرو مورد نظر شما می‌تواند تعداد گرافت‌های مورد نیاز و روش کاشت را تغییر دهد. فردی که می‌خواهد تاج و پهنای ابرو او بزرگتر شود به تعداد گرافت‌ها، مهارت و دقت بیشتری برای کاشت ابرو نیاز دارد. تمامی این موارد پروسه عمل کاشت ابرو را طولانی‌تر می‌کند. بنابراین طبیعی است که قیمت کاشت ابرو برای این فرد بیشتر شود. پس به خاطر داشته باشید که هزینه کاشت ابرو بدون در نظر گرفتن پهنا و طول ابرو محاسبه می‌شود و تنها تعداد تار مو در محاسبه هزینه نهایی موثر است.

نتایج کاشت ابرو دائمی است، بنابراین یافتن پزشک مناسب بسیار مهم است. هر پزشکی با توجه به تحصیلات، مهارت و تجربه‌ای که در کاشت ابرو دارد قیمت نهایی این کار را مشخص می‌کند. برخی مواقع متقاضی ناچار می‌شود به دلیل هزینه‌های بالا کاشت ابرو تحت نظر پزشکان حاذق، این کار را توسط یک پزشک کم‌تجربه انجام دهد. اگر پزشک تجربه کافی برای کاشت ابرو نداشته باشد ممکن است عوارض جانبی بعضاً جبران‌ناپذیری به همراه آورد. برخی پزشکان به جای اینکه خودشان کاشت را انجام دهند، کاشت ابرو را به تکنسین یا دستیار خود واگذار می‌کنند. این می‌تواند نتایج فاجعه‌باری به همراه داشته باشد. بنابراین در جلسه مشاوره حتما از پزشک بپرسید که خودش کاشت را انجام می‌دهد یا خیر. توصیه می‌کنیم صرف پائین بودن قیمت کاشت ابرو توسط یک پزشک، او را انتخاب نکنید و به فاکتورهای مهم دیگری مانند نتایج نهایی و رضایت بیماران پزشک توجه کنید.

معمولا خدماتی که کلینیک در کنار کاشت ابرو ارائه می‌دهد بر قیمت نهایی کاشت تأثیر می‌گذارد. هر چه موقعیت جغرافیایی کلینیک بهتر و کیفیت خدماتی که به شما ارائه می‌دهد بالاتر باشد، هزینه نهایی که باید برای کاشت ابرو پرداخت کنید بیشتر خواهد شد. همچنین در نظر داشته باشید که معمولا هزینه کاشت ابرو در تهران بیشتر از یک شهر کوچک است.

ممکن است نیاز باشد قبل از کاشت ابرو آزمایش خون داده شود. در این صورت باید هزینه‌های جانبی که برای آمادگی‌های قبل و داروهای مورد نیاز برای بعد از کاشت را نیز جزو قیمت نهایی کاشت ابرو لحاظ کنید. نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید، هزینه‌های شخصی است که برای کاشت ابرو با آن مواجه خواهید شد. هزینه‌های مشاوره با پزشک، رفت‌وآمد، مراقبت‌های قبل از عمل، زمان دور بودن از کار، و لوازمی که شخصاً خریداری می‌کنید ممکن است قیمت نهایی کاشت ابرو را تغییر دهند. شاید این موارد کوچک و کم اهمیت به نظر برسد اما باید به آن‌ها نیز توجه شود تا برآورد نهایی هزینه کاشت ابرو دقیق‌تر انجام شود.

سخن آخر

ما می‌دانیم که انجام کاشت ابرو یک تصمیم مهم است. از نوع روش گرفته تا هزینه و نتایج، فاکتورهای زیادی باید در نظر گرفته شود. کاشت ابرو یک راه حل دائمی موثر برای پرپشت شدن و تغییرات ظاهری ابرو است. به همین دلیل صرف نظر از قیمت کاشت ابرو، این یک روش مقرون‌به‌صرفه و رضایت‌بخشی برای اصلاح ابروها به شمار می‌رود. اگر قصد کاشت ابرو دارید می‌توانید برای مشاوره یا تعیین وقت در کلینیک کاشت مو و ابرو عباس‌نژاد از قسمت تماس با ما یا فرم مشاوره رایگان استفاده کنید. در نظر داشته باشید که کاشت ابرو در کلینیک ما هم در تهران و هم در شیراز با هزینه‌ای حدودا بین ۸.۹۰۰ الی ۱۱.۹۰۰ میلیون تومان انجام می‌شود. بهتر است برای انتخاب یک کلینیک مناسب کاشت ابرو هیچگاه قیمت را ملاک قرار ندهید و موارد دیگر را نیز بررسی کنید. یک کلینیک کاشت ابرو خوب با داشتن مجوز رسمی وزارت بهداشت، کادر پزشکی متخصص و باتجربه، مشاوره و راهنمایی کامل قبل از اقدام به کاشت ابرو، سابقه بالا، نمونه کار خوب و قابل توجه، تجهیزات تخصصی و بروز، رعایت بهداشت محیط پزشکی و از همه مهم‌تر رفتار محترمانه با مراجعه‌کننده کمک می‌کند با کم‌ترین عوارض ممکن از نتایج دائمی کاشت ابرو بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

آیا هزینه کاشت ابرو برای همه یکسان است؟

خیر، قیمت نهایی کاشت ابرو برای هر فردی با فرد دیگر ممکن است متفاوت باشد. زیرا تعداد گرافت‌ها، روش کاشت، دستمزد پزشک و سایر مواردی که در بالا ذکر کردیم می‌توانند قیمت کاشت ابرو را تغییر دهند.

قیمت کاشت ابرو در ایران در مقایسه با سایر کشورها چگونه است؟

با توجه به تعدد کلینیک‌های کاشت ابرو در ایران، پائین بودن ارزش پول و پائین بودن هزینه تمام شده، انجام این کار در مقایسه با سایر کشورها بسیار ارزان‌تر است. مثلا کاشت ابرو در کشور ترکیه حدودا ۰.۸ تا ۱.۲ دلار و در کشور آلمان ۱ تا ۳، دلار به‌ازای هر گرافت است.

آیا کلینیک ثمر کاشت ابرو به صورتی اقساطی نیز انجام می‌دهد؟

خیر در کلینیک ما کاشت به صورت اقساطی انجام نخواهد شد.

آیا قیمت کاشت ابرو در تهران بیشتر از شهرهای دیگر است؟

هزینه‌های جانبی زندگی در شهرهای بزرگی مانند تهران ممکن است قیمت کاشت ابرو را بیشتر کند. اما در نظر داشته باشید که پزشکانی که در شهرهای بزرگی مانند شیراز، تهران و… خدمت می‌کنند مراجعین و تجربه بیشتری برای انواع کاشت‌ها دارند. بنابراین احتمال اینکه موفقیت کاشت ابرو توسط آن‌ها بیشتر باشد بالاتر است.

هزینه کاشت ابرو آقایان و خانم‌ها متفاوت است؟

خیر، به طور کلی جنسیت متقاضی تأثیری بر قیمت نهایی کاشت ابرو ندارد و هزینه  کاشت ابرو برای آقایان و خانم ها یکسان است.

چرا قیمت کاشت ابرو در برخی کلینیک‌ها بسیار ارزان‌تر است؟

اغلب کلینیک‌هایی که قیمت‌های ارزان‌تری دارند، کاشت با تراکم پایین انجام می‌دهند که نتیجه نهایی غیرطبیعی خواهد داشت و ممکن است نیاز به کاشت دوباره داشته باشید.

فهرست مطالب
پیمایش به بالا
مشاوره رایگان