کاشت موی جلوی سر: جوانی دوبارۀ آقایان و خانم‌ها با هزینه کم

[rank_math_breadcrumb]
کاشت موی جلوی سر
کاشت مو در هر کجا از سر، ریش و ابرو و به هر اندازه که نیاز باشد، برای آقایان و خانم‌ها قابل‌انجام است. حتی افرادی که تنها نیاز به کوتاه‌کردن پیشانی بلند خود دارند نیز می‌توانند کاشت مو انجام دهند. به دلیل این که کاشت موی جلوی سر نیاز به تعداد گرافت‌های کمتری دارد و هزینه کاشت مو بر اساس تعداد گرافت‌های کاشته شده محاسبه می‌شود، کاشت مو تنها جلوی سر (که تأثیرگذارترین بخش در ظاهر هر شخص است) بسیار مقرون‌به‌صرفه خواهد بود. حتی کسانی که پیش‌تر کاشت موی ناموفق داشته‌اند و خط رویش موهایشان غیرطبیعی و به‌اصطلاح عروسکی شده است، می‌توانند با ترمیم خط رویش مو در جلوی سر، این مشکل را برطرف کنند.

کاشت موی آقایان، فقط جلوی سر

کاشت موی آقایان، فقط جلوی سر

 • کاشت مو می‌تواند فقط جلوی سر انجام شود.
 • موهای جلوی سر تاثیرگذارترین بخش در ظاهر چهره هستند.
 • در صورت تمایل، کاشت موی باقی سر را هم می‌توان بعدا انجام داد.

فیلم کاشت مو جلوی سر

اولویت کاشت مو از نظر بخش‌های مختلف سر، همواره با جلوی سر است. چون وقتی در آینه به خود نگاه می‌کنید یا با دیگران روبه‌رو می‌شوید، موهای جلوی سر بیشتر به چشم می‌آید. بسیاری از آقایان بنا به دلایلی مانند کمبود بودجه یا نداشتن بانک موی کافی تصمیم می‌گیرند که کاشت مو را فقط جلوی سر انجام بدهند.

اگر خط رویش مو با توجه به ساختار صورت، سن و ریزش بقیۀ موها در آینده طراحی شود، موهای کاشته‌شده در جلوی سر به خوبی با موهای کم‌پشت‌شدۀ فرق و بالای سر ترکیب می‌شوند و کاشت موی جلوی سر اصلاً غیرطبیعی نخواهد بود. به‌علاوه از آن‌جایی که طاسی وسط سر الگوی ریزش موی رایجی در میان آقایان است، اگر کاشت مو فقط در جلوی سر انجام شود، نتیجه غیرطبیعی نخواهد شد.

کاشت مو فقط جلوی سر = هزینۀ کمتر

کاشت مو فقط جلوی سر با هزینه کمتر

 • هزینه کاشت مو با تعداد گرافت‌های کاشته شده محاسبه می‌شود.
 • کاشت موی جلوی سر نیاز به تعداد گرافت‌های کمتر دارد.
 • پرپشت بودن موهای جلوی سر بیشترین تاثیر را در زیبایی چهره خواهد گذاشت.
 • هزینۀ هر گرافت در کلینیک ثمر حداقل ۱۲۹۰ تومان و حداکثر ۱۴۹۰ تومان است.

تعداد گرافت‌های لازم برای رسیدن به تراکم موی دلخواه، یکی از مهم‌ترین عامل‌های تأثیرگذار بر هزینۀ کاشت مو است. برای کاشت موهای تمام سر حدود ۴۰۰۰ گرافت نیاز است اما بسته شدت ریزش، برای کاشت موی جلوی سر به ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ گرافت نیاز خواهید داشت. با همین مقایسۀ ساده متوجه تفاوت چشمگیر بین هزینه‌ها خواهید شد. به‌علاوه کاشت موی تمام سر گاهی در چند جلسه انجام می‌شود و همین امر هزینه‌های جانبی درمان را افزایش می‌دهد.

تخصص و تجربۀ جراح، روش کاشت مو و موقعیت کلینیک نیز از دیگر عامل‌های تأثیرگذار بر هزینۀ کاشت مو هستند. در نظر داشته باشید که ممکن است لازم باشد درمان‌های تکمیلی مانند تزریق پی آر پی، مزوتراپی و درمان دارویی را برای حفظ نتیجه انجام شود.

برای اطلاع دقیق‌تر از قیمت‌های کاشت مو در کلینیک کاشت موی ثمر، اینجا کلیک کنید.

کاشت موی جلوی سر خانم‌ها

 • کاشت موی جلوی سر برای خانم‌ها نیز انجام می‌شود.
 • برای کاشت تنها بخش کوچکی از پشت سر باید کوتاه شود.
 • تحت برخی شرایط حتی نیاز به کوتاه کردن هیچ قسمت از سر هم نیست.
 • موهای کاشته شده همان موهای خودتان خواهند بود.
 • خط رویش مو کاملاً طبیعی و نامحسوس خواهد بود.

کاشت مو راه حل موثر و ماندگار کم پشتی مو‌های جلوی سر بانوان است. اصول کاشت موی بانوان نیز مانند آقایان است و تمام بانوانی که بانک موی قوی دارند، از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستند، انتظاری واقع‌بینانه از نتیجۀ کاشت مو دارند، بالای ۳۰ سال دارند و روند ریزش موهای آنان کامل شده است، می‌توانند کاندیدای کاشت موی جلوی سر باشند. خانم‌ها حتی به علت داشتن بانک موی قوی، کاشت موی موفق‌تر و کم دردسری خواهند داشت.

آیا باید موهای سرم را برای کاشت مو بتراشم؟

خبر خوب این است که نیازی به تراشیدن تمام موها نیست و تنها بخش کوچکی از ناحیه اهدا کننده نیاز به کوتاه شدن دارد. حتی اگر تعداد گرافت‌های موردنیاز کم باشد، تراشیدن ناحیۀ اهدا یا حتی گیرنده ضروری نخواهد بود. کاشت مو برای خانم‌ها از هر روشی که انجام شود، ناحیه اهدا کننده (که معمولا بخش کوچکی از پشت سر است) زیر موهای بلند پنهان می‌شود. نکتۀ مهم این است که بانوان پس از جراحی کاشت مو به خوبی از زخم ناحیۀ اهدا کننده مراقبت کنند و مواظب باشند که موهای بلند، فرآیند ترمیم زخم را مختل نکند.

آیا کسی متوجه می‌شود که مو کاشته‌ام؟

نگرانی دیگر بانوان طبیعی بودن خط رویش مو است. متخصصان باتجربۀ کاشت مو خط طبیعی رویش مو را متناسب با چهره و سن و با توجه به جنسیت و الگوی رشد موها طراحی می‌کنند. متخصصان ماهر تک‌تک فولیکول‌ها را با توجه به زاویۀ رشد بقیۀ موها به گونه‌ای جایگذاری می‌کنند که نتیجۀ نهایی کاملاً یک‌دست و طبیعی باشد.

ترمیم موهای کاشته‌شدۀ جلوی سر

ترمیم موهای کاشته‌شدۀ جلوی سر

 • اصلاح خط رویش مو با کاشت موی جلوی سر ممکن است.
 • برای ترمیم خط رویش مو پس از یک عمل ناموفق، حداقل باید ۱۲ ماه صبر کنید.
 • موهای کاشته‌شده با توزیع مجدد فولیکول‌ها، برداشتن فولیکول‌های اضافی یا اضافه کردن فولیکول‌ها ترمیم می‌شود.

ترمیم موهای کاشته شدۀ جلوی سر

خط رویش مو گاهی به دلایلی مانند جای‌گذاری نامناسب فولیکول‌ها، تراکم بیش از حد یا شکل غیرعادی پس از کاشت غیرطبیعی می‌شود. در این صورت می‌توان جراحی ترمیمی را برای اصلاح خط رویش غیرطبیعی انجام داد. جراح باتجربه یکی از روش‌های زیر را پس از بررسی تراکم موها، شکل طبیعی خط رویش مو و تقارن کلی صورت پیشنهاد می‌دهد:

 • توزیع مجدد گرافت‌ها: اگر جایگذاری نامناسب گرافت‌ها علت غیرطبیعی شدن خط رویش مو باشد، متخصص گرافت‌های موجود را به گونه‌ای جابه‌جا می‌کند تا شکل متقارن و طبیعی ایجاد شود. همچنین گاهی چند فولیکول به صورت دسته‌ای کاشته می‌شوند که لازم است از هم جدا شوند.
 • برداشتن گرافت‌های اضافی: اگر جلوی سر بیش از حد پرپشت شده باشد، متخصص گرافت‌های اضافی را برمی‌دارد و در صورت لزوم در بخش‌های دیگر سر قرار می‌دهد.
 • اضافه کردن گرافت: اگر جلوی سر بیش از حد کم‌پشت باشد، متخصص گرافت‌های بیشتری را در نقاط خالی جلوی سر قرار می‌دهد.
 • درمان جای زخم: گاهی اوقات جای زخم پس از کاشت اولیه، جلوی سر باقی می‌ماند، در این صورت لازم است جای زخم با استفاده از روش‌هایی مانند لیزردرمانی یا جراحی به حداقل رسانده شود.

رویش موها ۶ ماه پس از کاشت اولیه شروع می‌شود و نتایج نهایی ۱۲ تا ۱۸ ماه پس از جراحی مشخص می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌شود که حداقل ۱۲ ماه پس از کاشت اولیه دربارۀ ترمیم خط رویش مو با یک متخصص مجرب مشورت کنید.

آیا پس از کاشت موی جلوی سر می‌توان خط رویش موی طبیعی داشت؟

بله، متخصص کاشت موی باتجربه خط رویش مو را به گونه‌ای طراحی می‌کند که موهای کاشته‌شده با موهای طبیعی مو نزند. متخصصان کاشت موی کلینیک ثمر هنگام طراحی خط رویش مو به نکته‌های زیر توجه می‌کنند:

 • جنسیت: چون ساختار پیشانی مردان و زنان تفاوت دارد، خط رویش مو باید با توجه به جنسیت طراحی شود. برای مثال خط رویش موی بانوان پایین‌تر و گردتر است، اما در آقایان چهارگوش و شبیه به حرف V است. همچنین تراکم موها در بانوان و آقایان متفاوت است.
 • ساختار عضلۀ پیشانی: خط رویش مو هرگز نباید دقیقاً روی عضله‌های پیشانی طراحی شود، چون عضله‌های پیشانی با توجه به حالت‌هایی که به صورت می‌دهیم، پیوسته در حال حرکت هستند. به همین دلیل موها کمی بالاتر از عضله‌های پیشانی کاشته می‌شود.
 • شکل صورت: شکل صورت باید هنگام طراحی خط رویش مو در نظر گرفته شود. برای مثال اگر خط رویش مو برای یک صورت پهن بیش از حد عقب برده شود، صورت بزرگ‌تر و موها کم‌پشت‌تر از واقعیت دیده می‌شود. بالعکس اگر خط رویش موی یک صورت کوچک و باریک بیش از حد جلو باشد، صورت کوچک‌تر دیده خواهد شد.
 • توزیع موهای کاشته‌شده: فولیکول‌ها باید با توجه به الگوی رویش موهای خاص هر فرد توزیع شوند تا با موهای موجود همخوانی داشته باشند.
 • تعداد فولیکول‌های لازم: اگر تعداد فولیکول‌ها برای بخش عقب‌رفتۀ موها به درستی انتخاب نشود، جلوی موها در نهایت بیش از حد پرپشت یا کم‌پشت خواهد شد.

کلینیک کاشت موی ثمر با ارائۀ مشاورۀ رایگان این فرصت را در اختیار شما می‌گذارد تا از مناسب بودن شرایط خود برای کاشت موی جلوی سر مطمئن شوید. برای دریافت وقت کافی است فرم درخواست مشاوره زیر را پر کنید تا ما با شما تماس بگیریم. همچنین می‌توانید با شمارۀ ۰۹۱۲۲۴۸۰۳۱۳ تماس بگیرید یا از طریق دایرکت در صفحۀ اینستاگرام کلینیک کاشت موی ثمر با ما ارتباط برقرار کنید.

پرسش‌های متداول

آیا کاشت مو را می‌توان در دوران بارداری انجام داد؟

کاشت مو به سه دلیل در دوران بارداری توصیه نمی‌شود. دلیل اول این است که ریزش مو در دوران بارداری احتمالاً موقتی است و کاشت مو در این زمان تصمیم نسنجیده‌ای خواهد بود. دلیل دوم این است که ممکن است داروهای مورد استفاده برای مادر یا جنین خطرناک باشند. سوم این که مادران در زمان حاملگی به دلیل نوسانات هورمونی حساسیت بیشتری نسبت به درد پیدا می‌کنند.

خانم‌ها در دوران شیردهی می‌توانند کاشت مو انجام بدهند؟

توصیه می‌شود کاشت مو تا یک سال پس از زایمان یا اتمام دورۀ شیردهی به تأخیر انداخته شود. اکثر مادران پس از زایمان به دلیل نوسانات هورمونی دچار ریزش مو می‌شوند، اما موهای ریخته‌شده پس از مدتی به حالت عادی برمی‌گردد.

پس از کاشت مو می‌توانم موهایم را رنگ کنم؟

بله، موهای کاشته‌شده را می‌توانید مانند موهای طبیعی رنگ کنید. البته معمولاً باید سه ماه صبر کنید.

می‌توانم موهایم را بعد از کاشت حالت بدهم؟

حالت دادن به موها پس از سه ماه اشکالی ندارد، فقط از محصولات مناسب و ملایم استفاده کنید و موها را شب بشویید تا آسیب نبینند.

آیا می‌توان از موهای ریش برای کاشت جلوی سر استفاده کرد؟

موهای ریش بیشترین سرعت رشد و ضخیم‌ترین ساقۀ مو را بین موهای بدن دارند. بنابراین موی ریش برای کاشت در جلوی سر یا شقیقه‌ها مناسب نیست. بااین‌حال در صورت لزوم می‌توان آن‌ها را به صورت تصادفی برای پرپشتی بیشتر بین بقیۀ موها کاشت.

آیا می‌توان از موهای پا و بازو برای کاشت جلوی سر استفاده کرد؟

موهای پا و  بازو ظریف‌تر و کوتاه‌تر از موهای سر هستند و برای نرم‌تر و طبیعی‌تر کردن موهای جلوی سر یا اصلاح نتایج کاشت قبلی مناسب هستند.

پس از کاشت مو می‌توانم سرم را بتراشم؟

موهای ناحیۀ کاشته‌شده را می‌توانید شش ماه پس از رویش مجدد موها بتراشید. قبل از این مدت فقط باید موها را با قیچی کوتاه کنید. تراشیدن ناحیۀ اهدا پس از یک ماه ایرادی ندارد و می‌توانید این کار را برای یک‌دست شدن موهای تمام سر انجام بدهید.

کاشت مو درد دارد؟

خیر، کاشت مو تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و هیچ دردی را در طول درمان حس نخواهید کرد. اما استخراج و کاشت گرافت‌ها چند ساعت طول می‌کشد و بی‌حرکت ماندن کمی برای بیماران ناراحت‌کننده است. البته اکثر بیماران آن‌قدر احساس راحتی می‌کنند که در طول کاشت مو به خواب می‌روند. برای تسکین درد پس از عمل نیز مسکن تجویز می‌شود.

بیهوشی برای کاشت مو لازم نیست؟

خیر، داروی بی‌حسی در پوست سر در محل اهدا کننده و گیرنده تزریق می‌شود. بیهوش نکردن بیماران خطر کلی جراحی کاشت مو را کاهش می‌دهد.

بهترین روش برای کاشت مو جلوی سر چیست؟

روش FUE بهترین روش برای کاشت موی جلوی  سر است. از آن‌جا که کاشت جلوی سر به تعداد گرافت‌های زیادی نیاز ندارد و کاشت موهای این ناحیه باید با دقت بسیار زیادی انجام شود، روش FUE عموماً برای ترمیم موهای جلوی سر ترجیح داده می‌شود. فولیکول‌ها در این روش یک‌به‌یک از ناحیۀ اهدا جدا و با دقت فراوان با توجه به زاویۀ رویش بقیۀ موها در جلوی سر کاشته می‌شود.

برای کاشت موی جلوی سر باید موهایم را کوتاه کنم؟

خیر، اگر کاشت مو به روش FUT انجام شود، باریکۀ کوچکی از پشت سرتان برداشته می‌شود. البته کاشت جلوی سر عموماً به روش FUE انجام می‌شود، بخش کوچکی از پشت سر به عنوان ناحیۀ اهدا انتخاب و تراشیده می‌شود.

کاشت مو را می‌توان در چند جلسه انجام داد؟

بله، اگر ریزش موی شدید داشته باشید، می‌توان کاشت مو را در دو یا چند جلسه انجام داد. در واقع محدودیتی از نظر تعداد عمل‌ها وجود ندارد. اما توصیه می‌شود که حداکثر ۶۰۰۰ گرافت پیوند زده شود.

چه افرادی نمی‌توانند متقاضی کاشت موی جلوی سر باشند؟

کاشت مو به افراد دچار آلوپسی سیکاتریسیل فعال توصیه نمی‌شود، چون این بیماری نرخ زنده ماندن گرافت‌ها را به کمتر از ۵۰% کاهش می‌دهد و کاشت مو این بیماری را تشدید می‌کند. همچنین افراد زیر نیز نمی‌توانند متقاضی کاشت موی جلوی سر باشند:

 • مبتلا به آلوپسی منتشر بدون الگوی مشخص
 • آلوپسی آره‌آتا
 • دچار ریزش موی ناپایدار
 • بدون بانک موی کافی
 • دچار ریزش موی اندک
 • در سن پایین
 • مبتلا به ناراحتی‌های روانی و دارای انتظارات غیرمنطقی از نتیجۀ کاشت مو

برای کاشت موی جلوی سر محدودیت سنی وجود دارد؟

سن ایده‌آل برای کاشت موی جلوی سر ۳۰ تا ۴۰ سال است. البته افراد مسن‌تر نیز می‌توانند کاشت مو را انجام بدهند، مهم این است که فرد انتظاری واقع‌بینانه از نتیجۀ کاشت مو داشته باشد و به بیماری‌هایی که مانع انجام کاشت مو می‌شوند، مبتلا نباشد. کاشت مو در سنین پایین‌تر به دلیل تثبیت نشدن الگوی ریزش مو توصیه نمی‌شود.

افراد مسن هم می‌توانند کاشت مو انجام بدهند؟

سن جز معیارهای اصلی برای تعیین کاندیدای ایده‌آل کاشت مو نیست. مسئلۀ مهم میزان ریزش مو، وجود بانک مو و وضعیت پوست سر است.

کمترین سن برای کاشت مو چه سنی است؟

هورمون دی‌هیدروتستوسترون (DHT) عامل اصلی طاسی با الگوی مردانه است. چون مقدار این هورمون پیش از ۲۵ سالگی متغیر است، توصیه می‌شود که کاشت مو قبل از ۲۵ سالگی انجام نشود.

آیا می‌توان از موهای سفید برای کاشت مو استفاده کرد؟

بله، نکتۀ مهم سالم بودن فولیکول‌ها است. موهای سفید فقط تغییر رنگ داده‌اند و در صورت سالم بودن فولیکول‌ها برای کاشت مناسب هستند. فقط توجه داشته باشید که رنگ موها پس از کاشت تغییر نمی‌کند و سفید باقی می‌ماند.

پیشانی بزرگی دارم. می‌توان کاشت موی جلوی سر را برای کوچک‌تر کردن پیشانی انجام داد؟

خط رویش مو را می‌توان برای کوچک‌تر کردن پیشانی و رفع مشکل عقب رفتن خط رویش مو به دلیل ریزش جلوی سر تا حدی جلوتر آورد.

موهایم فر است، بعد از کاشت به چه شکلی درخواهد آمد؟

فولیکول‌های لازم برای پیوند معمولاً از پشت سر برداشته می‌شود. این فولیکول‌ها ویژگی‌های خود را پس از پیوند حفظ خواهند کرد، یعنی اگر در محل اهدا فر و مجعد بوده باشند، در ناحیۀ گیرنده نیز به همان شکل باقی خواهند ماند. بنابراین چون از موهای خودتان استفاده می‌شود، مشکلی از نظر یک‌دست بودن موهای پیوندی وجود نخواهد داشت.

تا چه مدت پس از کاشت مو باید استراحت کنم؟

تا چند روز نباید به خودتان فشار بیاورید و باید به بدن فرصت بدهید که زخم‌ها را ترمیم کند.

پس از کاشت موی جلوی سر در چه حالتی باید بخوابم؟

برای پیشگیری از ورم و جلوگیری از اصطکاک تا چند روز در حالت نیمه‌نشسته بخوابید. حتماً روبالشی را هر روز عوض کنید.

برای کاشت مو چند روز باید مرخصی بگیرم؟

معمولاً یک هفته مرخصی توصیه می‌شود. کاشت موی جلوی سر در یک جلسه به صورت سرپایی انجام می‌شود. حتماً از یکی از نزدیکان بخواهید که شما را همراهی کنند و بعد از جراحی به خانه برسانند.

پس از کاشت مو باید چه مراقبت‌هایی را رعایت کنم؟

موها را تا ۴۸ ساعت پس از کاشت مو نشویید. برای این که گرافت‌های جدید جدا نشوند، پیراهن دکمه‌دار بپوشید. به مدت یک هفته باشگاه نروید و هر گونه فعالیت بدنی سنگینی که باعث تعریق شود، انجام ندهید.

کاشت مو با چه عوارضی همراه است؟

امروزه کاشت مو درمانی ایمن و بدون عوارض جانبی جدی است. با این حال کاشت مو ممکن است عوارضی مانند باقی ماندن جای زخم، عفونت، ورم، بی‌حسی پوست سر و تلوژن افلوویوم (ریزش موی موقتی) را به دنبال داشته باشد.

چه مدت پس از کاشت مو می‌توانم کلاه به سر بگذارم؟

باید صبر کنید تا گرافت‌ها تثبیت شوند و به بخشی دائمی از پوست سر تبدیل شوند. معمولاً ۷ تا ۱۰ روز پس از کاشت مو می‌توانید از کلاه استفاده کنید.

پس از کاشت مو می‌توانم موها را کوتاه کنم؟

پس از گذشت تقریباً سه هفته می‌توانید موها را بدون آسیب زدن به موهای کاشته‌شده کوتاه کنید. البته حتماً قبل از کوتاهی مو با پزشک معالج مشورت کنید.

سرخی پوست سر پس از FUE چقدر طول می‌کشد؟

این سرخی موقتی است و در اکثر موارد ظرف سه تا چهار روز برطرف می‌شود. تغییر رنگ مایل به صورتی گاهی تا چند هفته استمرار دارد.

سر پس از کاشت موی جلوی سر ورم می‌کند؟

سر برخی بیماران به دلیل تزریق داروی بی‌حسی تا چند روز پس از کاشت ورم می‌کند. با رعایت چند توصیۀ ساده مانند بالا نگه داشتن سر هنگام خواب می‌توان ورم را به حداقل رساند.

پس از کاشت مو می‌توانم شنا کنم؟

باید زمان بدهید تا زخم‌های ناحیۀ اهدا کننده و گیرنده کاملاً ترمیم شود. عموماً توصیه می‌شود که تا یک ماه شنا نکنید.

دورۀ نقاهت پس از کاشت مو چقدر طول می‌کشد؟ باید برنامۀ روزمره‌ام را تغییر بدهم؟

بهتر است حداقل ۴ تا ۵ روز استراحت کنید تا فولیکول‌ها تثبیت شود. اکثر بیماران ظرف ۷ روز کاملاً بهبود می‌یابند و می‌توانند فعالیت‌های روزمرۀ معمول را انجام بدهند.

کاشت مو با چه عوارضی همراه است؟

خطرهای معمول تمام عمل‌های جراحی مانند خونریزی یا عفونت در کاشت مو نیز وجود دارد. ممکن است جای زخم‌های برجسته یا همراه با سرخی و خارش شدید باقی بماند. احتمال آسیب عصبی و بی‌حسی دائمی پوست سر نیز وجود دارد.

چه مدت باید بین دو جراحی کاشت مو فاصله باشد؟

اگر می‌خواهید کاشت مو را روی همان بخش قبلی انجام بدهید، باید حداقل یک سال صبر کنید.

چطور می‌توان خط رویش موی بد حاصل از جراحی قبلی را اصلاح کرد؟

متداول‌ترین رویکرد این است که متخصص کاشت مو فولیکول‌های کاشته‌شده را جابه‌جا می‌کند و با زاویۀ صحیح یک‌به‌یک در نقطۀ صحیح قرار می‌دهد.

جای زخم پس از کاشت مو را چطور می‌توان ترمیم کرد؟

برای از بین بردن جای زخم از روش‌هایی مانند لیزردرمانی و بریدن جای زخم استفاده می‌شود و موهای کاشته‌شده به روش FUE ترمیم می‌شود. در بسیاری از موارد لازم است که ترکیبی از این روش‌ها به کار برده شود.

نتایج کاشت مو دائمی است؟

فولیکول‌های کاشته‌شده از نظر ژنتیکی در برابر ریزش مقاوم هستند و تا پایان عمر به رشد خود ادامه خواهند داد. اما احتمال ریزش موهای بخش‌های دیگر سر وجود دارد.

چقدر طول می‌کشد تا نتایج کاشت مو طبیعی شود؟

تثبیت فولیکول‌های تازه کاشته‌شده یک هفته طول می‌کشد. احتمال دارد موهای جدید پس از سه تا چهار هفته بریزد و پس از یک ماه دوباره رشد کند. مشخص شدن نتیجه معمولاً سه تا چهار ماه طول می‌کشد. نتیجۀ نهایی کاشت مو پس از گذشت ۸ تا ۱۲ ماه مشخص می‌شود.

موهای کاشته شده در جلوی سر طبیعی به نظر خواهند رسید؟

گرافت‌های مو به تدریج کاملاً شبیه موهای طبیعی خواهند شد. مهارت و هنرمندی متخصصان کاشت مو در کاشت فولیکول‌ها در نقاط کم‌پشت طبیعی بودن نتایج را تضمین می‌کند. موهای کاشته‌شده در جلوی سر آن‌قدر طبیعی خواهند بود که حتی آرایشگر نیز متوجه انجام دادن عمل کاشت نخواهد شد.

برای حفظ نتیجۀ کاشت مو باید درمان‌های دیگری را در آینده انجام بدهم؟

ممکن است لازم باشد برای تقویت موهای کاشته‌شده درمان‌هایی مانند مزوتراپی یا تزریق پی آر پی را انجام بدهید یا داروهای خاصی مصرف کنید. برای مثال اگر از کرم ماینوکسیدیل استفاده می‌کنید، اثر این کرم پس از قطع مصرف از بین می‌رود، با پزشک معالج خود دربارۀ لزوم ادامۀ مصرف ماینوکسیدیل مشورت کنید.

پس از کاشت موی جلوی سر جای زخم روی سر باقی می‌ماند؟

کاشت موی جلوی سر عموماً به روش FUE انجام می‌شود و در این روش هیچ برشی روی سر ایجاد نمی‌شود. حتی اگر کاشت مو به روش FUT انجام شود، باریکه‌ای که از پوست سر جدا می‌شود، جای زخم کوچکی را باقی می‌گذارد که معمولاً زیر موها پنهان می‌شود.

چطور می‌توانم طول عمر موهای کاشته‌شده را افزایش دهم؟

موهای کاشته‌شده دائمی خواهند بود، البته به شرطی که سیگار و الکل را ترک کنید و از پوست سر در برابر تابش نور خورشید و آسیب فیزیکی محافظت کنید.

تراکم موهای جلوی سر باید در چه حد باشد؟

معمولاً کاشت ۳۰ تار مو در هر سانتی‌متر مربع تراکمی طبیعی را ایجاد می‌کند. واحدهای فولیکولی باید حتی‌الامکان جداگانه کاشته شوند تا نتیجه‌ای کاملاً طبیعی به دست بیاید.

چه مدت طول می‌کشد تا سر پس از کاشت مو حالت عادی پیدا کند؟

دوران بهبودی پس از کاشت مو تقریباً ۱۰ تا ۱۴ روز طول می‌کشد. در این مدت پوست سر سرخ، پوسته‌پوسته و کمی متورم است.

دیگران متوجه می‌شوند که کاشت مو انجام داده‌ام؟

متخصص باتجربه فولیکول‌های مو را یک‌به‌یک با زاویۀ مناسب و با توجه به جهت رویش بقیۀ موها جایگذاری می‌کند. چون از موهای پشت سر خودتان برای کاشت استفاده می‌شود، بافت موها نیز کاملاً یکسان خواهد بود. فقط اگر کاشت مو به روش FUT انجام شود، جای زخم کوچکی پشت سر باقی می‌ماند که در صورت کوتاه کردن موها یا کم‌پشت شدن این ناحیه دیده خواهد شد.

کاشت مو از ریزش و طاسی سر در آینده جلوگیری می‌کند؟

متخصص بخش‌های کم‌پشت را با پیوند زدن فولیکول‌ها می‌پوشاند، اما کاشت مو مانع ریزش بقیۀ موها در آینده نمی‌شود. طاسی با الگوی مردانه در اکثر موارد عارضۀ پیشرونده‌ای است، به همین دلیل بهتر است دربارۀ روش‌های پیشگیری از ریزش مو مانند مصرف ماینوکسیدیل با پزشک معالج خود مشورت کنید.

موهای کاشته‌شده بعداً سفید می‌شوند؟

موهای کاشته‌شده همان رنگی را که در ناحیۀ اهدا داشتند، حفظ می‌کنند. البته چون موها با الگوی تصادفی و به صورت پراکنده بین موهای قبلی کاشته می‌شوند، این دورنگ شدن نه تنها غیرطبیعی نخواهد بود، بلکه جذاب‌ترتان نیز خواهد کرد.

امکان دارد موهای ریختۀ جلوی سر دوباره رشد کند؟

اگر طاسی با الگوی مردانه، بالا رفتن سن یا دیگر عامل‌های ژنتیکی علت ریزش موی جلوی سر باشد، موی جلوی سر دوباره به صورت طبیعی رشد نخواهد کرد. تنها روش قطعی برای بازیابی موهای جلوی سر کاشت مو است. البته مصرف داروهایی مانند فیناستراید و ماینوکسیدیل سرعت ریزش موهای جلوی سر را کمتر می‌کند.

چطور می‌توانم مانع ریزش موهای جلوی سر بشوم؟

راهکار قطعی برای توقف ریزش موهای جلوی سر وجود ندارد، اما رعایت توصیه‌هایی مانند تغذیۀ سالم، مصرف ماینوکسیدیل، مکمل‌های گیاهی، روغن‌های اساسی، مصرف شامپوهای ملایم، مدیریت استرس و اضطراب و کاهش دی‌هیدروتستوسترون زیرا کمک می‌کند تا موهای جلوی سر برای مدت بیشتری پرپشت بماند.

بهترین روش غیرجراحی برای ترمیم موها چیست؟

تزریق پی آر پی بهترین جایگزین برای جراحی کاشت مو است. متخصص پلاسمای غنی از پلاکت را برای کمک به رشد موها در پوست سر تزریق می‌کند.

هزینۀ کاشت مو چقدر است؟

هزینۀ کاشت مو به عامل‌های متعددی از قبیل تجربۀ جراح، تعداد گرافت‌های لازم، روش کاشت مو، تعداد جلسات کاشت مو و موقعیت جغرافیایی کلینیک بستگی دارد.

کدام روش کاشت مو ارزان‌تر است؟

کاشت مو به روش FUT معمولاً سریع‌تر و ارزان‌تر از روش FUE است که در آن فولیکول‌ها یک‌به‌یک استخراج و کاشته می‌شوند.

فهرست مطالب
پیمایش به بالا
مشاوره رایگان