قیمت کاشت مو در تهران و شیراز

[rank_math_breadcrumb]
راهنمای کامل تعیین قیمت کاشت مو

عوامل مختلفی بر هزینه کاشت مو تأثیرگذار هستند. از میان این عوامل معمولاً روش کاشت و تعداد گرافت مورد نیاز بیشترین تأثیر را در قیمت کاشت مو دارند. بهتر است برای انتخاب کلینیک، قیمت را مدنظر قرار ندهید و سابقه و نمونه کارها را ملاک انتخاب قرار دهید. زیرا کاشت مو در یک کلینیک غیرمعتبر و پزشک کم‌تجربه ممکن است با عوارض جانبی خطرناکی همراه باشد. به طور کلی هزینه کاشت مو در کلینیک کاشت مو و ابرو عباس نژاد در شیراز حدودا بین ۱۰.۹۰۰ الی ۱۸.۹۰۰ و در تهران بین ۱۳.۹۰۰ الی ۱۸.۹۰۰ میلیون تومان است.

قیمت کاشت مو در کلینیک کاشت تخصصی ابرو و مو ثمر

به طور کلی قیمت کاشت مو را کیفیت خدمات کلینیک تعیین می‌‎کند، اما با توجه به موقعیت جغرافیایی، قیمت کاشت مو در شهر شیراز از نظر اقتصادی مقرون به‌صرفه‌تر است. به طور تقریبی قیمت کاشت مو در سال ۱۴۰۳ را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

قیمت کاشت مو
کاشت مو در تهران ۱۳.۹۰۰ الی ۱۸.۹۰۰  میلیون تومان
کاشت مو در شیراز۱۰.۹۰۰ الی ۱۸.۹۰۰ میلیون تومان
کاشت مو با روش‌های ترکیبیحداکثر مبلغ کاشت مو (۱۸.۹۰۰) + ۳ میلیون تومان
کاشت هر تار مو۱۲۹۰ تا ۱۴۹۰ تومان

همان‌طور که گفته شد قیمت کاشت مو به عوامل مختلفی بستگی دارد. در کلینیک کاشت مو و ابرو عباس‌نژاد هم بعد از مشاوره و انجام بررسی‌های دقیق و حساب‌شده، اقدام به محاسبه تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای کاشت مو می‌شود. سپس با توجه به تعداد گرافت‌ها، وضعیت بانک مو و روش کاشت قیمت نهایی کاشت مو تعیین می‌شود.

کلینیک کاشت تخصصی ابرو و مو ثمر دارای دو شعبه در تهران و شیراز است. شیراز یکی از مهم‎ترین قطب‌های کشور در زمینه توریسم سلامت، بخصوص خدمات زیبایی مثل کاشت مو است و هرساله مقصد بسیاری از هم‌وطنان و حتی متقاضیانی از کشورهای حاشیه خلیج‌فارس برای اجرای خدمات زیبایی است.

چرا کاشت مو در برخی کلینیک‌ها ارزان است؟

به دلیل افزایش تقاضای کاشت مو، تعداد مراکز کاشت مو نیز به همان اندازه رشد کرده‌اند. برخی از این مراکز تخصص کافی یا نیروی ماهر و باتجربه‌ای ندارند یا از تجهیزات نامناسب استفاده می‌کنند، به همین دلیل سعی می‌کنند تا با قیمت پایین اقدام به جذب مشتری کنند. استفاده از روش‌های غیراصولی، تجهیزات بی‌کیفیت و دانش پایین می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری به مو و بافت پوست وارد شود. البته بالابودن قیمت هم به این معنی نیست که کیفیت آن مرکز بهتر از سایر مراکز است. بهتر است که قیمت و هزینه کاشت مو ملاک شما برای انتخاب کلینیک نباشد.

برخی از عوارض کاشت مو در کلینیک‌های ارزان‌قیمت و بی‌کیفیت شامل موارد زیر می‌شوند:

 • ایجاد عفونت
 • اسکارهای بدشکل و بزرگ
 • ایجاد خط موی غیرطبیعی
 • کم‌پشت شدن بانک مو به دلیل برداشت غیراصولی
 • از بین‌رفتن فولیکول‌های کاشته شده و عدم موفقیت کاشت مو
 • نامتوازن بودن موهای برداشته شده یا کاشته شده با سایر موها

بهتر است برای انتخاب کلینیک مورد نظر به شهرت، سابقه، میزان تجربه متخصصان و همچنین نمونه کارهای کلینیک توجه کنید.

نحوه محاسبه هزینه کاشت مو

هزینه نهایی کاشت مو باتوجه به تکنیک کاشت، تعداد گرافت‌ها، پیچیدگی فرایند، شدت تغییرات و هزینه‌های تیم پزشکی و کلینیک می‌تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. به همین دلیل پزشک نمی‌تواند بدون بررسی شرایط بیمار قیمت نهایی کاشت مو را ابلاغ کند، زیرا ابتدا بایستی تعداد گرافت‌های مورد نیاز شما را تعیین نماییم تا بتوانید هزینه نهایی را تخمین بزنید. اما به عنوان یک فرمول نهایی:

 تعداد هر تار مو × حداقل ۱۲۹۰ تومان و حداکثر ۱۴۹۰ تومان + هزینه‌های جانبی مختصر = هزینه نهایی کاشت موی شما

البته در صورتی که از روش‌های ترکیبی برای کاشت مو استفاده نمایید، مبلغ ۳ میلیون تومان به رقم بالا افزوده خواهد شد. معمولا پزشک بعد از بررسی شرایط مراجع و اهداف او تخمین می‌زند که باید چند فولیکول و گرافت مو کاشته شوند و سپس باتوجه به تکنیک کاشت و هزینه‌های جانبی قیمت نهایی کاشت مو را مشخص می‌کند.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت کاشت مو

تعیین قیمت قطعی برای کاشت مو بدون معاینه و ارزیابی تغییرات لازم امکان‌پذیر نیست. در واقع هزینه تمام‌شده‌ برای هر فرد با فرد دیگر متفاوت است و با توجه به شرایط او مشخص می‌‎شود. مثلا روش کاشت مو، قوی بودن یا نبودن بانک مو، تعداد گرافت مورد نیاز، مدت و تعداد جلسات کاشت مو و … عواملی هستند که در محاسبه‌ قیمت کاشت مو مؤثر هستند.

موردتوضیحات
تکنیک کاشتپیچیدگی و زمان‌بر بودن تکنیک
تعداد گرافت‌ها مورد نیازهر چه بیشتر هزینه کاشت مو بالاتر
شدت طاسی و تغییراتپیچیدگی پروسه کاشت مو
هزینه کادر پزشکیتجربه و تخصص کادر پزشکی
هزینه‌های کلینیکموقعیت جغرافیایی و خدمات ارائه شده در کلینیک
هزینه‌های جانبیآزمایش‌های مورد نیاز، داروهای تجویز شده

روش کاشت مو

به‌طور کلی روش‌های اصلی و رایج کاشت مو شامل موارد زیر می‌شوند:

کاشت مو با روش‌های مختلفی اعم از FUT، FUE یا FIT، SUT، ترکیبی، فوق ترکیبی و… انجام می‌شوند. فرایند کاشت در تمامی این تکنیک‌ها یکسان و تنها استخراج فولیکول‌های مو اهداکننده متفاوت است. هزینه کاشت مو با هر تکنیک باتوجه به تجهیزات موردنیاز، زمان فرایند و نیاز به دقت پزشک تغییر می‌کند. در روش‌های ترکیبی کاشت مو علاوه بر هزینه ذکر شده به دلیل پیچیدگی فرایند ۳ میلیون تومان هزینه اضافی دریافت خواهد شد. مثلا کاشت مو نواری یا FUT چون به زمان کمتری برای کاشت مو نیاز دارد، بنابراین ارزان‌تر از تکنیک کاشت واحد فولیکولی مانند FUE خواهد بود.

 • روش FUT: یک نوار از بانک مو برداشته شده و به قطعات کوچک‌‎تر تقسیم می‌‎شود. سپس این قطعات کوچکتر در محل‌‎های مورد نظر کاشته می‌‎شوند.
 • روش FUE یا FIT: به جای یک نوار، فولیکول‌‎ها به صورت پراکنده از بانک مو برداشته ‌می‌‎شوند و در محل‎های مورد نظر کاشته می‌‎شوند.
 • روش SUT: شبیه روش FUE است با این تفاوت که سرعت انتقال فولیکول‌‎ها بالاست، به همین دلیل، احتمال از بین رفتن فولیکول‌‎ها کمتر است.
 • روش ترکیبی و فوق ترکیبی: در این روش با ترکیب سایر تکنیک‌ها، ابتدا با استفاده از روش FUT اقدام به برداشت نواری از بانک مو می‌شود و سپس با استفاده از روش FUE یا SUT اقدام به کاشت مو در ناحیه‌ی مورد نظر می‌شود. استفاده از این روش در بخش‌هایی که طاسی در آن‌ها شدید است پیشنهاد می‌شود. تفاوت روش ترکیبی با فوق‌ترکیبی در محل بانک مو است. در روش ترکیبی از پشت سر به عنوان بانک مو استفاده می‌شود و در روش فوق‌ترکیبی از موهای سایر نقاط بدن مانند قفسه سینه و پا به عنوان بانک مو استفاده می‌شود.

تعداد گرافت های مورد نیاز

گرافت‌‎ها همان مجموعه فولیکولی هستند که پزشک از بانک مو برمی‌دارد. فولیکول‌های مو از یک پیاز و ساقه تشکیل شده‌اند و داخل منافذ پوست قرار گرفته‌اند. اگر مناطقی که دچار ریزش مو شده باشند وسیع باشد، پزشک باید گرافت بیشتری تهیه کند. لذا تعداد گرافت مورد نیاز یکی عوامل مؤثر در تعیین قیمت کاشت مو است. در کلینیک کاشت ثمر،  هزینه کاشت هر تار مو حداقل ۱۲۹۰ تومان و حداکثر ۱۴۹۰ تومان است.

وضعیت اولیه‌‎ی بانک مو

زمانی که بانک موی فرد وضعیت خوبی داشته باشد پزشک راحت‌‎تر فولیکول‌‎ها را انتخاب و جدا می‌‎کند، اما زمانی که بانک موی فرد خیلی ضعیف باشد کار پزشک برای انتخاب فولیکول و استخراج آن حساس‎تر و دقیق‌‎تر می‌‎شود. به همین دلیل معمولاً افرادی که بانک موی ضعیف‌‎تری دارند، باید هزینه بیشتری برای کاشت مو پرداخت کنند.

در نظر داشته باشید که با افزایش سن و بیشتر شدن شدت طاسی احتمال ضعیف شدت بانک مو بیشتر می‌شود، بنابراین پروسه استخراج و کاشت فولیکول‌های مو سخت‌تر شده و درنتیجه هزینه این درمان بیشتر می‌شود.

یکی از موارد تأثیرگذار در قیمت کاشت مو تجربه و مهارت کادر پزشکی و همچنین تجهیزات استفاده شده در کلینیک است. نوع تجهیزات و امکانات استفاده شده برای کاشت مو، هزینه آن را افزایش خواهند داد. همچنین هرچه تخصص و تجربه یک پزشک بیشتر باشد، نتیجه کاشت مو نیز رضایت‌بخش‌تر خواهد بود. به همین دلیل پزشکان باتجربه، به دلیل ظرافت و دقت بالاتر کار، هزینه بیشتری بابت خدمات خود نسبت به پزشکان تازه‌کار دریافت می‌کنند.

به جز کاشت مو، معمولاً هزینه‌‎های دیگری برای قبل و بعد از کاشت وجود دارند که برخی از آن‌ها شامل مورد زیر می‌شوند:

 • ویزیت و معاینه اولیه
 • آزمایشات مختلف مانند آزمایش خون
 • شوینده‌‎ها و شامپوهای مخصوص
 • ویزیت‌ مجدد برای معاینه توسط پزشک
 • برخی داروها مثل ماینوکسیدیل در صورت تجویز پزشک

برخی از کلینیک‌ها ممکن است خدمات مکمل پس از کاشت مانند تزریق پی‌آرپی (PRP) یا پلاسمای غنی از پلاکت و مزوتراپی را نیز برای محافظت بیشتر از فولیکول‌‎ها پیشنهاد دهند که این مورد قیمت را افزایش می‌‎دهد.

یکی از عوامل تأثیرگذار بر قیمت کاشت مو، موقعیت جغرافیایی کلینیک است. طبیعتاً در شهرهای بزرگ‎تر، به دلیل تقاضای بیشتر، قیمت کاشت مو بیشتر از شهرهای کوچکتر است. همچنین در محله‌‎های مختلف یک شهر قیمت کاشت مو متفاوت است. علت این موضوع این است که کلینیک‌ها با توجه به موقعیت جغرافیایی هزینه‌های متفاوتی برای ارائه خدمات و تهیه تجهیزات می‌کنند. هرچه کلینیک کاشت مو باسابقه‌تر و معروف‌تر باشد، هزینه کاشت مو نیز افزایش می‌‎یابد.

در نظر داشته باشید که کاشت مو از خدمات زیبایی و انتخابی محسوب می‌شود و توسط هیچ بیمه‌ای (حتی بیمه تکمیلی) پوشش داده نمی‌شود. البته در برخی شرایط خاص که از دست‌دادن مو در اثر بیماری پوستی، آتش‌سوزی یا تصادفات رخ داده باشد، ممکن است که بیمه بخشی از هزینه درمان را بپردازد. البته بهتر است که برای دریافت اطلاعات بیشتر از دفاتر بیمه خود اقدام کنید.

سخن‌آخر

قیمت و هزینه کاشت مو به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد و این مورد از هر فردبه‌فرد دیگر می‌تواند متفاوت باشد. معمولاً روش کاشت مو و تعداد گرافت‌های استفاده شده از مهم‌ترین عوامل تعیین قیمت کاشت مو هستند. هرچه فرد سطح بدون موی بیشتری داشته، تعداد گرافت‌های بیشتر و روش‌های زمان‌بر و پیچیده‌تری برای کاشت نیاز خواهد داشت. در نتیجه هزینه کاشت مو نیز افزایش پیدا می‌کند. بهتر است برای اطلاع دقیق‌تر هزینه‌های کاشت مو در کلینیک کاشت تخصصی ابرو و مو ثمر در شیراز حدودا ۱۰.۹۰۰ الی ۱۸.۹۰۰ و در تهران بین ۱۳.۹۰۰ الی ۱۸.۹۰۰ میلیون تومان است. برای اطلاع دقیق از قیمت کاشت مو در کلینیک ما می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

آیا کاشت مو با تراکم بالاتر قیمت بیشتری دارد؟

طبیعتا تراکم بالاتر موی کاشته شده به تعداد گرافت‌‎های استفاده شده بستگی دارد. هر چقدر تعداد گرافت‎‌‎های استفاده شده بیشتر باشند، قیمت کاشت مو بیشتر است. در میان روش‌‎های کاشت مو روش SUE تراکم بیشتری ایجاد می‌‎کند.

آیا کاشت مو به صورت اقساطی نیز انجام می‌شود؟

خیر در کلینیک ثمر کاشت مو به صورت اقساطی انجام نمی‌شود.

آیا قیمت کاشت مو در میان آقایان و خانم‌‎ها متفاوت است؟

هزینه‌ی کاشت مو در آقایان و خانم‌ها تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند چرا که تعداد گرافت‌های مورد نیاز و روش کاشت است که هزینه‌ی کاشت مو را تعیین می‌کند نه جنسیت.

قیمت کاشت مو در نواحی مختلف سر فرق می‌‎کند؟

قیمت کاشت مو بر اساس خدمات و تعداد گرافت محاسبه می‌‎شود لذا تفاوتی میان کاشت مو در نواحی مختلف سر وجود ندارد.

آیا کاشت مو با یک میلیون تومان امکان‌پذیر است؟

افراد یا کلینیک‌‎هایی که ادعا می‌‎کنند با قیمت‌‎های بسیار پایین کاشت مو را انجام می‌‎دهند، کیفیت خوبی ارائه نمی‌کنند و احتمالا افراد عوارض زیادی پس از کاشت تجربه خواهند کرد.

آیا قیمت کاشت مو برای همه یکسان است؟

خیر به دلیل تفاوت در میزان طاسی، اهداف مراجع و تکنیک، قیمت کاشت مو حتی در یک کلینیک از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

آیا قیمت کاشت مو در تهران بیشتر از سایر شهرهاست؟

معمولا بله، زندگی و هزینه‌های جانبی در تهران و شهرهای بزرگی مانند شیراز بیشتر از شهرستان‌های کوچک است به همین دلیل ممکن است قیمت کاشت مو در این شهرها بیشتر شود. اما به دلیل تجربه بالا و خدمات کلینیکی پیشرفته‌ای که توسط پزشکان ارائه می‌شود، متقاضیان ترجیح می‌دهند کاشت مو خود را در شهرهای بزرگ انجام دهند.

فهرست مطالب
پیمایش به بالا
مشاوره رایگان