مهمترین علت سیخ شدن ابرو پس از کاشت:درمان و جلوگیری

[rank_math_breadcrumb]
علت سیخ شدن ابرو بعد از کاشت ابرو

سیخ شدن ابرو یکی از عوارض قابل پیشگیری بعد از کاشت ابرو است. برخی مراکز سعی می‌کنند این مشکل را طبیعی و جزئی از فرآیند کاشت ابرو جلوه دهند که با استفاده از روغن‌های گیاهی، برس کشیدن یا بستن هدبند برطرف می‌شود. اما ما با اطمینان به شما می‌گوییم که سیخ شدن ابروها پس از کاشت عادی نیست و برای اصلاح آن عموماً چاره‌ای جز خارج کردن گرافت‌های کاشته شده وجود ندارد. مهم‌ترین علت بروز این مشکل بی‌تجربگی تکنیسین کاشت ابرو، استفاده از ابزار نامناسب، اشتباه در استخراج فولیکول‌ها و بی‌دقتی در کاشت آن‌ها است. ما در کلینیک تخصصی کاشت ابروی ثمر با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته و همکاری با متخصصان باتجربه، کاشت ابرو را پس از طراحی دقیق با توجه به فرم صورت، با زاویه و عمق مناسب انجام می‌دهیم تا ابروها حالت خواب نچرال و طبیعی را داشته باشند.

ما در کلینیک ثمر چگونه از سیخ شدن ابروها جلوگیری می‌کنیم؟

ما در کلینیک ثمر چگونه از سیخ شدن ابروها جلوگیری می‌کنیم؟ 

نادیده گرفتن پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از تجهیزات قدیمی و ناآشنایی تکنیسین کاشت ابرو با روش‌های جدید زمینه‌ساز بروز عوارضی مانند عفونت، پس زدن گرافت‌ها و کاشت گرافت‌ها در عمق و زاویۀ نامناسب می‌شود که در نهایت به سیخ شدن ابروها منجر می‌شود. در صورت مراجعه به متخصص باتجربه و استفاده از تکنیک مناسب برای کاشت ابرو، احتمال بروز این عوارض به حداقل می‌رسد.

با این توصیف انتخاب یک کلینیک تخصصی باسابقه و پیشرفته برای رضایت داشتن از نتیجۀ کاشت ابرو و جلوگیری از عوارضی مانند سیخ شدن ابرو ضروری است. یکی از بهترین کلینیک‌ها برای کاشت ابرو با خواب طبیعی کلینیک کاشت و موی ثمر است که در شهرهای تهران، شیراز و سنندج شعبه دارد. متخصصان ما دوره‌های تخصصی کاشت ابرو را در مراکز معتبر خارجی گذرانده‌اند.

در ادامه می‌خوانید که چرا ابروهای کاشته شده در کلینیک ثمر خواب طبیعی دارند و ما چه راهکارهایی را در این کلینیک برای جلوگیری از سیخ شدن ابروها به کار می‌بریم:

 • تکنیسین‌های باتجربه: یکی از دلایل سیخ شدن ابروها دستکاری بیش از حد گرافت‌ها در زمان کاشت است. متخصصان کلینیک ثمر سابقه‌ای طولانی در کاشت موفق ابرو دارند، با ساختار طبیعی ابروها آشنا هستند و گرافت‌ها را با سرعت و دقت با زاویۀ مناسب جاگذاری می‌کنند. به این ترتیب زمان کاشت کوتاه شده و از بروز عوارضی مانند عفونت جلوگیری می‌شود. این عوارض بیشتر در اثر بیرون ماندن طولانی‌مدت گرافت‌ها در محیط خارج از بدن به وجود می‌آیند.
 • توجه به ساختار طبیعی ابروها: در کلینیک ثمر ساختار خاص ابروها را هنگام کاشت گرافت‌ها در نظر می‌گیریم تا ابروهایی با خواب نچرال و طبیعی داشته باشیم. ما گرافت‌ها را با توجه به ساختار ابرو درون پوست قرار می‌دهیم و دقت می‌کنیم که زاویۀ بین موهای ابرو و پوست بیش از حد نباشد تا ابروها سیخ دیده نشوند.
 • رعایت انحنای طبیعی ابروها: ابرو از یک انحنای طبیعی کمانی‌شکل تشکیل شده است که از بالای بینی تا میانۀ ابرو ضخامت بیش‌تر و در گوشه‌های ابرو ضخامت کم‌تری دارد. متخصصان ما با دسته‌بندی گرافت‌ها و استفاده از فولیکول‌های مناسب برای هر بخش انحنای طبیعی ابروها را رعایت می‌کنند و سعی می‌کنند کاشت ابروی طبیعی داشته باشند و از سیخ شدن ابرو جلوگیری کنند.
 • کاشت با زاویۀ مناسب: کاشت عمودی گرافت‌ها موجب سیخ شدن ابروها پس از کاشت می‌شود. یکی از کارهایی که ما در کلینیک ثمر برای کاشت ابرو انجام می‌دهیم این است که فولیکول‌های مو را همیشه به صورت افقی و در جهت خواب و رویش طبیعی ابروها کاشت می‌کنیم. موها باید زاویۀ کمی نسبت به پوست داشته باشند و به صورت ایستاده قرار نگیرند.
 • انتخاب بانک موی مناسب: معمولاً از موهای پشت سر، پشت گوش یا پشت گردن برای کاشت ابرو استفاده می‌شود. نکتۀ مهم برای سیخ نشدن و نچرال بودن خواب ابروها این است که برای هر متقاضی از موهای مناسب استفاده شود. موهای بانک موی پشت سر بلندتر و زبرتر هستند. بالعکس موهای پشت گردن و گوش نرم‌تر، ظریف‌تر و کوتاه‌تر هستند. در کلینیک ثمر به دلیل اینکه ابروی خانم‌ها اغلب نازک‌تر است از بانک موی پشت گوش استفاده می‌کنیم و برای کاشت ابروی آقایان، به دلیل اینکه ابروی آقایان اغلب موهای ضخیم‌تری دارد از بانک موی پشت سر استفاده می‌کنیم.
 • توجه به وضعیت پوست قبل از کاشت: بیش از حد چرب یا خشک بودن پوست، وجود عفونت فعال یا جای زخم بر نتیجۀ نهایی کاشت ابرو اثر می‌گذارد. متخصصان کلینیک ثمر ابتدا پوست را معاینه و بررسی می‌کنند و در صورت نیاز اقدامات لازم را برای رفع مشکلات زمینه‌ای انجام می‌دهند. به این ترتیب از بروز عارضه‌های التهابی و در نتیجه سیخ شدن ابروها جلوگیری می‌شود.
 • طراحی کردن ابروها: در کلینیک ثمر شکل دلخواه ابروها را در چند جلسه با توجه به فرم طبیعی ابروها و صورت طراحی می‌کنیم و زاویۀ مناسب کاشت ابروها را در هر بخش از ابرو تعیین می‌کنیم تا ابروها پس از کاشت سیخ نشوند.
 • در نظر گرفتن اثر بی‌حسی بر خواب طبیعی ابرو: ممکن است عضله‌های حلقوی دور چشم یا پیشانی پس از بی‌حسی منقبض شوند. تکنیسین‌های با‌تجربۀ ما این اثر را در نظر می‌گیرند و هنگام طراحی ابرو و کاشت گرافت‌ها، ارزیابی درستی انجام می‌‌دهند تا پس از کاشت، ابروها نامتقارن و سیخ نشود.
 • استفاده کردن از گرافت‌های تکی: کاشت گرافت‌های حاوی دو یا چند ریشۀ مو دقت در کاشت و تعیین زاویۀ موها را کاهش می‌دهد و در نتیجه برخی ابروها با زاویه نامناسب قرار گرفته و سیخ می‌شوند. ما در کلینیک ثمر استخراج فولیکول‌های ابرو را به روش FUE یا FUT انجام می‌دهیم. متخصصان گرافت‌ها را زیر میکروسکوپ بررسی می‌کنند و فولیکول‌های سفید و مشکی و سالم و آسیب‌دیده را از هم جدا می‌کنند. سپس گرافت‌های تکی را یک به یک در نهایت دقت جاگذاری می‌کنند.
 • نگهداری گرافت‌ها در شرایط مناسب: ما گرافت‌ها را در شرایط مناسب نگهداری می‌کنیم تا بالاترین نرخ بقا را داشته باشند و در محل کاشت دچار التهاب نشوند. در کلینیک ثمر گرافت‌ها را برای جلوگیری از خشک‌شدن و دهیدراتاسیون گرافت‌های استخراج‌شده، در محلول سالین (سرم آب و نمک) یا رینگرلاکتات در دمای ۴ تا ۸ درجه سانتی‌گراد نگهداری می‌کنیم. به این ترتیب گرافت‌ها سالم و مرطوب باقی می‌مانند، عفونت نمی‌کنند و بعد از کاشت سیخ نمی‌شوند.
 • دسته‌بندی گرافت‌ها: گرافت‌ها در کلینیک ثمر به ترتیب زمان استخراج در دسته‌های بیست‌تایی تقسیم می‌شوند تا بر اساس زمان خروج کاشته شوند. به این ترتیب که ابتدا گرافت‌هایی که زودتر خارج شده‌اند، کاشته می‌شوند تا زمان زیادی بیرون از بدن قرار نداشته باشند. در نتیجه احتمال بروز عفونت، کم‌پشت یا سیخ شدن ابروها پس از کاشت کمتر می‌شود. به‌علاوه گرافت‌ها را بر حسب ضخامت نیز دسته‌بندی می‌کنیم، چرا که گرافت‌های نازک برای خواب نچرال در ناحیۀ انتهایی و دم ابروها مناسب‌تر هستند و گرافت‌های ضخیم‌تر برای کاشت در ناحیه میانی ابروها مناسب‌تر هستند.
 • محاسبۀ صحیح تعداد گرافت‌ها: ما برای هر زیباجو با توجه به شکل ابروها و نتیجۀ دلخواه، تعداد گرافت‌ها را محاسبه می‌کنیم و تعداد ثابتی از گرافت‌ها را برای کاشت ابرو در نظر نمی‌گیریم. چرا که تراکم بیش از حد زیاد یا کم گرافت‌ها باعث پرپشت‌شدن غیرعادی، سیخ و تیز شدن ابروها می‌شود.
 • رعایت فاصلۀ مناسب میان گرافت‌ها: اگر فاصلۀ بین گرافت‌ها بسیار کم باشد، ابروها بعد از کاشت سیخ به نظر خواهند رسید. ما در کلینیک ثمر گرافت‌ها را با فاصلۀ ۱ تا ۱.۵ میلی‌متری به گونه‌ای جاگذاری می‌کنیم که هم‌پوشی مناسبی بین تارهای ابرو وجود داشته باشد و نقطۀ خالی یا بیش از حد پر میان ابروها وجود نداشته باشد و ابروهای کاشته شده کاملاً یک‌دست باشند.
 • استفاده نکردن از گرافت‌های بسیار کوتاه: برای آن‌ که تکنیسین بتواند انحنای طبیعی موها را ببیند و کاشت گرافت‌ها را با زاویۀ مناسب انجام دهد، موهای ناحیۀ اهداکننده نباید بیش از حد کوتاه شود. اگر گرافت‌ها بسیار کوتاه باشد، تکنیسین متوجه انحنای طبیعی آن‌ها نمی‌شود و در نتیجه گرافت‌هایی را که پس از رشد سیخ خواهند شد، در بخش نامناسبی از ابروها خواهد کاشت.
 • استفاده از قلم ایمپلنتر مناسب: در کلینیک ثمر از جدیدترین قلم ایمپلنتر استفاده می‌کنیم تا دقت در کاشت بالا برود و بتوانیم موها را با زاویه‌ای بسیار کم به صورت تقریباً افقی جاگذاری کنیم. استفاده از قلم نامناسب و قدیمی باعث می‌شود که تکنیسین نتواند موهای ابرو را در افقی‌ترین حالت ممکن جاگذاری کند.
 • استفاده کردن از سوزن‌های ظریف: استفاده نکردن از سوزن‌های ظریف دقت در کاشت را پایین می‌آورد و خونریزی را افزایش می‌دهد. برآیند این دو می‌تواند سیخ شدن ابروها به دلیل زاویۀ نامناسب، خونریزی و ورم باشد. ما از سوزن‌های ظریف و باکیفیت برای کاشت ابرو استفاده می‌کنیم. کاشت ابرو با این سوزن‌ها با حداقل خونریزی همراه است و دوران نقاهت بسیار کوتاهی دارد. به‌علاوه این سوزن‌ها جای زخمی باقی نمی‌گذارند و استفاده از آن‌ها کنترل بیشتری به تکنیسین‌های کاشت ابرو می‌دهد تا گرافت‌ها را در جهت و عمق مناسبی قرار دهند.
 • استفاده از پانچ مناسب: کیفیت گرافت‌ها برای داشتن ابروهای نچرال بسیار مهم است. اگر از پانچ قدیمی استفاده شود، احتمال آسیب دیدن گرافت‌ها وجود دارد. در نتیجه نرخ بقای گرافت‌ها کم می‌شود و التهاب ایجادشده در اثر وجود بافت اضافی باعث می‌شود ابروها خواب نچرال نداشته باشند. در کلینیک ثمر پانچ خارجی و باکیفیت برای استخراج گرافت‌ها به کار برده می‌شود. به‌علاوه تکنیسین ما تمام گرافت‌ها را زیر میکروسکوپ بررسی می‌کند تا از سلامت و کیفیت آن‌ها مطمئن شود.
 • استفاده نکردن از ابروهای مصنوعی: کاشت موهای مصنوعی بی‌کیفیت عموماً باعث التهاب می‌شود؛ به‌علاوه موهای مصنوعی به‌هیچ‌وجه خواب مناسبی ندارند. ما در کلینیک ثمر از موهای طبیعی پشت گوش یا پشت سر خود فرد برای کاشت ابرو استفاده می‌کنیم. همچنین در صورت کافی نبودن بانک موی آقایانی که قصد کاشت ابرو دارند، گرافت‌های لازم را از موی ریش یا بدن تهیه می‌کنیم و از کاشت با ابروهای مصنوعی خودداری می‌کنیم.
 • عدم لمس ریشه و حداقل تماس با فولیکول‌ها: متخصصان کلینیک ثمر فولیکول‌ها را باتوجه ‌به تکنیک عدم لمس ریشه و با دو فورسپس یا انبر مخصوص جای‌گذاری می‌کنند تا فولیکول‌ها آسیب نبینند. همچنین تجربۀ بالای متخصصان ما به آنان کمک می‌کند تا فولیکول‌ها را چند بار جابه‌جا نکنند و کاشت را با حداقل دستکاری فولیکول‌ها انجام بدهند. کوتاه شدن زمان کاشت و دستکاری نشدن فولیکول‌ها احتمال بروز عفونت و در نتیجه سیخ شدن ابرو پس از کاشت را کاهش می‌دهد.
 • مهارت داشتن در کاشت ابرو با انواع موهای مختلف: اگر موها فر باشد، نتیجۀ کاشت ابرو در بسیاری از مراکز غیرطبیعی و سیخ‌ خواهد شد. همچنین بعضی موهای سفید ضخیم هستند و پس از کاشت در ابرو سیخ خواهند شد. متخصصان ما در کاشت انواع مو مانند موهای فر، صاف یا سفید مهارت دارند و نتیجۀ نهایی ابروهایی با خواب طبیعی خواهد بود.
 • کاشت ابرو در زمان کوتاه و بدون درد و خونریزی: کاشت ابرو در کلینیک ثمر بدون درد و خونریزی در یک جلسۀ ۳ تا ۵ ساعته انجام می‌شود. هر چه زمان کاشت ابرو افزایش پیدا کند، احتمال بروز عوارض بالاتر رفته و همچنین احتمال بروز خطای تکنسین کاشت هم افزایش پیدا می‌کند. سرعت بالای تکنسین‌های ما در کاشت ابرو باعث می‌شود تا از بروز خطاهای احتمالی جلوگیری شده و تمام فولیکول‌های کاشته شده زاویه مناسبی با پوست داشته باشند و سیخ به نظر نرسند.
 • پیگیری مستمر پس از کاشت ابرو: در کلینیک ثمر آموزش‌های لازم به مراجعین داده می‌شود و بر اهمیت مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو تأکید می‌شود. به این ترتیب گرافت‌های کاشته شده از بین نمی‌روند، تراکم دلخواه به دست می‌آید و در نتیجۀ بروز عوارضی مانند التهاب و ورم، مشکلاتی مانند فولیکولیت و سیخ شدن ابروها پیش نمی‌آید. ما برای جلوگیری از بروز چنین عوارضی همواره به مراجعین توصیه می‌کنیم که:
  • داروهای آنتی‌بیوتیک تجویزشده را طبق دستور مصرف کنند و دورۀ درمان را کامل کنند.
  • ابروها را پانسمان نکنند و بگذارند در معرض هوا باقی بمانند. همچنین توصیه می‌کنیم که لایۀ نازکی از پماد نئوسپورین یا بتادین را طبق دستور برای پیشگیری از خشک شدن گرافت‌ها روی آن‌ها بزنند.
  • به مدت دو روز اصلاً به گرافت‌ها دست نزنند.
  • کمپرس سرد را سه بار در روز دور چشم بگذارند تا ابروها ورم نکنند.
 • درمان‌های تکمیلی: روند کاشت ابرو در بسیاری از کلینیک‌ها پس از جای‌گذاری و کاشت فولیکول‌ها به پایان می‌رسد. اما ما تا یک سال پس از کاشت ابرو با زیباجویان در تماس هستیم، به آنان مشاورۀ رایگان ارائه می‌دهیم و پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم. همچنین درمان‌های تکمیلی زیر نیز برای تقویت ابروهای کاشته شده توصیه می‌شود:
  • مزوتراپی: ما در کلینیک کاشت ابروی ثمر برای زیباجویان از هفتۀ دوم تا ماه سوم، هفته‌ای یک جلسه مزوتراپی محل ابروهای کاشته شده را انجام می‌دهیم. با این کار ترکیبات مغذی مانند مواد معدنی، ویتامین‌ها و آنتی‌اکسیدان‌ها برای تقویت فولیکول‌ها در لایۀ میانی پوست یا مزودرم تزریق می‌شود.
  • تزریق پی آر پی: پس از کاشت ابرو ما از هفتۀ دوم تا ماه دوم پس از کاشت ابرو، ماهی یک بار برای زیباجویان پی آر پی می‌کنیم. محلول پلاسمای غنی از پلاکت و فاکتورهای رشد که از خون خود بیمار تهیه می‌شود، مستقیماً در پوست تزریق می‌شود. تزریق پی آر پی با القای کلاژن‌سازی و رساندن فاکتورهای رشد به فولیکول‌ها موجب پرپشت‌تر شدن ابروها و تقویت آن‌ها می‌شود.
 • مشارکت دادن زیباجویان در طراحی ابرو: توجه نکردن به خواسته‌های مراجعین مسلماً باعث نارضایتی آنان از نتیجه خواهد شد. برای آن که فاصلۀ بین نتیجۀ نهایی و خواستۀ مراجعین را کم کنیم، پیش از هر چیز فرصت مشاورۀ رایگان را در اختیار آنان قرار می‌دهیم تا خواسته‌ها و انتظارات خود را مطرح کنند. سپس از متقاضیان کاشت ابرو می‌خواهیم که شکل ابروی دلخواه خود را طراحی کنند یا عکسی از آن را به ما نشان دهند. سپس ما با استفاده از این اطلاعات اقدام به طراحی و کاشت ابرو می‌کنیم. شما نیز می‌توانید برای دریافت مشاوره و نوبت در واتساپ از طریق شمارۀ ۰۹۱۲۲۴۸۰۳۱۳ با ما تماس بگیرید یا به اینستاگرام کلینیک مراجعه کنید.

فهرست مطالب
پیمایش به بالا
مشاوره رایگان