آیا کاشت ابرو روی تاتو امکان‌پذیر است؟

[rank_math_breadcrumb]
آیا کاشت ابرو روی تاتو امکان‌پذیر است؟

در طی چند دهه اخیر افراد زیادی اقدام به تاتو ابروهای خود کردند، اما با گذشت زمان این روش محبوبیت خود را از دست داد و جای خود را به تکنیک کاشت ابرو داد. خوشبختانه افرادی که ابروهای خود را تاتو کرده‌اند این امکان را دارند که با کاشت ابرو فرم ابروها را به صورت طبیعی تغییر دهند. کاشت ابرو روی تاتو مزیت‌هایی نیز دارد از جمله اینکه نیاز به طراحی مجدد ابروها نیست و همچنین به علت رنگدانه‌های استفاده شده در زمان تاتو ابروها پس از کاشت زیباتر به نظر می‌رسند.  البته با توجه به کیفیت تاتو ممکن است نیاز به پاک کردن تاتو قبل از کاشت باشد، بنابراین بهتر است قبل از اقدام برای کاشت ابرو روی تاتو با یک پزشک متخصص مشورت کنید.

کاشت ابرو روی تاتو

امکان کاشت ابرو روی تاتو وجود دارد و درصد زیادی از افرادی که برای کاشت ابرو به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند، افرادی هستند که ابروهای خود را تاتو کرده‌اند. معمولاً افرادی که پس از تاتو برای کاشت ابرو مراجعه می‌کنند از فرم ابروهای خود راضی نیستند یا قصد دارند حالت طبیعی‌تری به ابروهای خود بدهند. همچنین ممکن است در اثر انجام تاتو روی ابرو، در ابروی این افراد زخمی ایجاد شده باشد که نیاز باشد پوشانده شود.

در حالی که بسیاری از مردم گمان می‌کنند کاشت ابرو روی تاتو امکان پذیر نیست و یا در انتها نتیجه خوبی نخواهد داشت،‌ اما نه تنها کاشت ابرو روی تاتو امکان پذیر است بلکه مزایایی نیز دارد. به طور مثال:

 • عدم نیاز به طراحی مجدد برای ابروهای تاتو شده: اگر از تاتوی انجام شده راضی هستید و تنها قصد دارید با کاشت ابرو جلوه‌ای زیبا و طبیعی به ابروهای خود بدهید،‌ تاتوی ابرو کمک بزرگی به پزشکان در حین عمل می‌کند و همچنین لازم نیست زمان زیادی برای طراحی مجدد ابرو صرف شود.
 • حفظ ظاهر ابرو پس از کاشت: رنگ حاصل از ابروهای تاتو شده پس از کاشت باعث می‌شود ابروها پر پشت‌تر و زیباتر دیده شوند و زمانی که ابروهای کاشت شده پس از مدتی طی یک روند طبیعی دچار ریزش می‌شوند،‌ ابروها فرم خود را حفظ کنند و فرد زیبایی ظاهری خود را از دست ندهد.

آیا کاشت ابرو روی تاتو طبیعی به نظر می‌رسد؟

در هنگام کاشت ابرو روی تاتو از موی طبیعی فرد استفاده می‌شود و ابروها شکلی سه بعدی به خود می‌گیرند که رفته رفته و به مرور زمان به شکل ابروهای طبیعی در می‌آید. البته توجه داشته باشید که نکات زیادی وجود دارند که توجه به آن‌ها در کاشت ابرو روی تاتو بسیار مهم است و در طبیعی‌تر شدن حالت ابرو نقش دارند. مانند:

 • مهارت پزشک معالج
 • کیفیت تاتو قبلی روی ابرو
 • هم‌خوانی رنگ تاتو با کاشت انجام شده
 • مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو

چه زمانی پس از تاتو ابرو می‌توان اقدام به کاشت ابرو کرد؟‌

امکان کاشت ابرو بلافاصله پس از تاتو کردن وجود ندارد و باید حداقل ۳ ماه از تاتو کردن ابرو گذشته باشد تا بتوان برای کاشت ابرو اقدام کرد. در ادامه مهم‌ترین دلایلی که نباید بلافاصله پس از تاتو اقدام به کاشت ابرو کنید مورد بررسی قرار می‌گیرند.

 • پوست پس از تاتو شدن باید زمان کافی برای بهبود داشته باشد. در فرآیند تاتو کردن سوزن‌هایی وارد پوست می‌شوند تا جوهر وارد پوست شود، بنابراین پوست دچار خراشیدگی و آسیب می‌شود و برای بهبود به زمان نیاز دارد.
 • احتمال عفونت کردن ابرو افزایش می‌یابد. انجام کاشت ابرو روی پوست تازه تاتو شده خطرناک است؛ زیرا وجود زخم‌های حاصل از تاتو فرصتی برای ورود باکتری ها به پوست ایجاد می کند که باعث افزایش احتمال عفونت می شود.
 • کیفیت تاتو انجام شده مشخص می‌شود. فاصله زمانی بین تاتو و کاشت ابرو فرصتی را برای پزشک فراهم می کند تا کیفیت تاتو را ارزیابی کرده و بر اساس آن برای کاشت ابرو تصمیم‌گیری کند. اگر کیفیت تاتو انجام شده مناسب نباشد، ممکن است پزشک از شما بخواهد که تاتو انجام شده را پاک کنید و سپس برای کاشت ابرو اقدام کنید.

به هیچ عنوان چند روز قبل از کاشت ابرو اقدام به پاک کردن تاتو نکنید؛ زیرا این کار باعث حساسیت پوست می‌شود و احتمال عفونت را افزایش می‌دهد و علاوه‌براین ممکن است باعث کاهش کیفیت کاشت ابرو شود.

اگر قصد کاشت ابرو دارید و ابروهای شما تاتو دارند، بهتر است از پزشک معالج بخواهید تا حد امکان تاتوهای ابرو را با استفاده از تکنیک کاشت ابرو کاور کند و در صورت نیاز قسمت‌های باقی مانده از تاتو را پس از کاشت پاک کنید.

مراقبت‌های قبل از کاشت ابرو

برای این‌ که کاشت ابروها به خوبی انجام شود و ماندگاری بالایی داشته باشد، بهتر است قبل از کاشت ابرو نکاتی را رعایت کنید. در ادامه مهم‌ترین نکاتی که قبل از کاشت ابرو باید رعایت کرد، مورد بررسی قرار می‌گیرند.

 • با یک متخصص مشورت کنید. قبل از انجام کاشت ابرو، مهم است که با یک متخصص مشورت کنید و در مورد طرح ابروها و نتیجه‌ای که از کاشت ابرو انتظار دارید صحبت کنید.
 • مصرف داروهای رقیق کننده خون را متوقف کنید. اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می‌کنید، باید چند روز قبل از عمل مصرف آن‌ها را قطع کنید تا خطر خونریزی پس از کاشت به حداقل برسد.
 • درباره داروهایی که مصرف می‌کنید با پزشک خود صحبت کنید. در صورت استفاده از هرگونه دارو بهتر است این موضوع را با پزشک معالج خود مطرح کنید. همچنین در صورتی که به داروی خاصی حساسیت و یا آلرژی دارید باید حتماً این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید.
 • از نوشیدن الکل و مصرف سیگار بپرهیزید. باید حداقل یک هفته قبل از عمل از مصرف الکل و سیگار اجتناب کنید تا خطر عوارض کاشت به حداقل برسد.
 • استحمام و رعایت نظافت شخصی: قبل از کاشت ابرو حتماً استحمام کنید، زیرا پس از کاشت ابرو ممکن است برای مدت کوتاهی اجازه استحمام نداشته باشید.

مراحل کاشت ابرو

پروسه کاشت ابرو یک پروسه نسبتاً طولانی و پیچیده است که تنها باید توسط پزشکان ماهر صورت گیرد. این پروسه در شش مرحله خلاصه می‌شود که عبارتند از:

 • طراحی ابرو: اولین مرحله برای کاشت ابرو، انتخاب طرح مناسب برای کاشت ابرو است. همان طور که بررسی شد چنانچه از فرم تاتوهای ابروی خود راضی هستید نیاز به طراحی مجدد ابرو نیست. اما اگر قصد تغییر فرم ابروهای خود را دارید، بهتر است برای انتخاب طرح مناسب با یک پزشک زیبایی مشورت کنید و فرمی را انتخاب کنید که مناسب چهره شما باشد.
 • آماده کردن ناحیه اهدا کننده: پزشک متخصص ممکن است بر اساس جنس تارهای مو، ناحیه پشت گوش و یا پشت گردن را برای استخراج مو در نظر بگیرد و در ادامه ناحیه مورد نظر را ضدعفونی کرده و از بی‌حسی موضعی استفاده کند.
 • برداشت گرافت‌های مو: با توجه به تکنیک مورد استفاده پزشک اقدام به برداشت مو و فولیکول‌های آن از ناحیه مورد نظر می‌کند.
 • ضدعفونی کردن ابروها: در ادامه ابروها ضدعفونی می‌شوند تا احتمال عفونت کاهش یابد و از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود تا زیباجو درد کمتری در طول عمل احساس کند.
 • کاشت گرافت‌های استخراج شده. در ادامه پزشک با توجه به خواب ابروها اقدام به کاشت گرافت‌های استخراج شده می‌کند.
 • پانسمان. پس از اینکه گرافت‌ها کاشته شدند ممکن است با توجه به میزان برش پزشک محل مورد نظر را بخیه و پانسمان کند.

مراقبت‌های بعد از کاشت

برای این‌که پس از کاشت ابرو بهترین نتیجه را بگیرید، باید تمامی نکات مربوط به مراقبت بعد از کاشت ابروها را رعایت کنید. کاشت ابرو یک عمل جراحی است که مانند هر عمل جراحی دیگری نیاز به مراقبت دارد و باید به بدن زمان داده شود تا بتواند خود را ترمیم کند. در ادامه مهم‌ترین نکاتی که پس از کاشت ابرو باید رعایت کنید، مورد بررسی قرار می‌گیرند.

 1. مهم‌ترین نکته پس از کاشت ابرو این است که از دست زدن به ابروهای خود بپرهیزید. این امر باعث کاهش خطر ابتلا به عفونت می‌شود. همچنین پس از مشورت با پزشک می‌توانید از اسپری نمکی فولیکول استفاده کنید تا جای زخم‌ها هرچه زودتر بهبود یابد.
 2. پس از ۲۴ ساعت می‌توانید ابروهای خود را به آرامی شست‌وشو دهید، البته برای این کار لازم است که از شامپو مخصوص استفاده کنید تا آسیبی به ابروها و و پوست وارد نشود.
 3. برای جلوگیری از افزایش تورم، در هفته اول پس از درمان صاف به پشت بخوابید و سر خود را بالا نگه دارید.
 4. طبق نظر پزشک از پمادهای آنتی‌بیوتیک استفاده کنید تا خطر ابتلا به عفونت کاهش یابد.
 5. برای جلوگیری از تعریق بیش از حد و آسیب احتمالی به ابروهای کاشت شده، حداقل تا یک هفته پس از عمل از انجام فعالیت‌های شدید، از جمله ورزش، خودداری کنید.
 6. تا زمانی که پزشک به شما اجازه نداده است از شنا در استخرها و یا استفاده از جکوزی و سونا خودداری کنید.
 7. به هیچ عنوان تا زمانی که پزشک معالج به شما اجازه نداده است از وسایل آرایشی روی ابرو و یا نزدیک آن استفاده نکنید.
 8. سعی کنید در ماه اول کاشت از قرارگیری در معرض نور خورشید خودداری کنید و یا هنگامی که در معرض نور خورشید قرار دارید از کلاه آفتابی استفاده کنید تا نور به صورت مستقیم به ابروهای شما برخورد نکند.

هزینه کاشت ابرو سال ۱۴۰۳

هزینه کاشت ابرو به عوامل مختلفی بستگی دارد و بسته به محل زندگی، کلینیک یا بیمارستانی که به آن مراجعه می‌کنید، مهارت پزشک متخصص، تکنیک کاشت و … می‌تواند متفاوت باشد. به طور کلی هزینه کاشت ابرو به صورت میانگین در استان تهران و شیراز حدود ۹.۹۰۰.۰۰۰ تا ۱۱.۹۰۰.۰۰۰ است. برای اطلاع دقیق از هزینه کاشت ابرو می‌توانید با پر کردن فرم مخصوص در سایت از هزینه کاشت ابرو با خبر شوید و از مشاوره رایگان ما بهره‌مند شوید.

هزینه کاشت ابرو بدون در نظر گرفتن پهنا و طول ابرو محاسبه می‌شود و تعداد موهای کاشت شده است که در هزینه کاشت تاثیر مستقیم دارد.

سوالات متداول

آیا وجود تاتو روی ابرو موجب ریزش ابروهای کاشته شده می‌شود؟

خیر تاتو روی ابرو هیچ تاثیری در ریزش کاشت ندارد.

آیا وجود تاتو روی ابرو در ماندگاری کاشت تاثیری دارد؟

خیر وجود تاتو در ماندگاری کاشت هیچ تاثیری ندارد.

افرادی که موی سرشان سفید شده است و دارای تاتو ابروی تیره رنگ هستند آیا می‌توانند اقدام به کاشت ابرو کنند؟

بله. این افراد بعد از کاشت ابرو می‌توانند ابروهای خود را رنگ کنند تا حالت طبیعی‌تری داشته باشد.

اگر در اثر تاتو، ابرو دچار زخمی شده است که جای آن باقی است آیا می‌توان از کاشت ابرو برای پوشاندن آن استفاده کرد؟

بله. البته توجه داشته باشید که در ناحیه‌ای که زخم در آن ایجاد شده است خون‌رسانی کمتر است بنابراین احتمال اینکه کاشت ابرو با موفقیت انجام شود کاهش می‌یابد.

آیا برای کاشت ابرو روی تاتو نیاز به طراحی است؟

اگر از مدل ابروهای تاتو شده خود راضی هستید خیر اما اگر به دنبال مدل جدیدی برای ابروهای خود می‌گردید باید از پزشک خود بخواهید که متناسب با صورت شما برای‌تان ابرو طراحی کند.

آیا ممکن است پس از کاشت ابرو تاتو قبلی مشخص باشد؟

این موضوع بستگی به مدل ابرو شما برای کاشت دارد. اگر شما مدل متفاوتی از ابرو تاتو شده برای کاشت انتخاب کنید ممکن است که تاتو ابرو مشخص شود. البته هیچ جای نگرانی وجود ندارد زیرا می‌توانید پس از کاشت برای پاک کردن تاتو باقی مانده اقدام کنید.

چرا بعضی از پزشکان توصیه می‌کنند قبل از کاشت ابرو، ابروها را تاتو کنیم؟

زیرا برخی از پزشکان معتقدند که تاتو ابرو می‌تواند یک کادر مناسب برای کاشت ابرو ایجاد کند و کاشت ابرو دقیق‌تر انجام می‌شود.

آیا ممکن است نیاز باشد قبل از کاشت تاتو ابرو را پاک کنیم؟

در بعضی مواقع و با صلاحدید پزشک ممکن است نیاز باشد که فرد قبل از کاشت تاتو ابرو را پاک کند.

فهرست مطالب
پیمایش به بالا
مشاوره رایگان