کاشت ابروی آقایان: بهترین روش برای داشتن ابروهای مردانه + هزینه

[rank_math_breadcrumb]
کاشت ابروی آقایان

ابروها نقش مهمی در ترکیب‌بندی و زیبایی چهره دارند، به همین دلیل همواره مورد توجه خانم‌ها بوده، کاشت ابرو یکی از محبوب‌ترین روش‌های زیبایی ابروی خانم‌ها است. اما این بدین معنی نیست که آقایان نمی‌تواند با استفاده از کاشت ابرو، ابروهای ازدست‌رفته خود را بازیابند و ابروهایی طبیعی، پرپشت و مردانه داشته باشند. از کاشت ابرو می‌توان حتی برای پوشاندن جای بخیه، بریدگی و یا سوختگی استفاده کرد. علاوه بر این اگر در انتخاب کلینیک کاشت مو و ابروی خود دقت کنید و افراد مناسب و مجرب این کار را انتخاب کنید، ابروهای کاشته شده کاملاً طبیعی خواهند بود و ظاهری مردانه خواهند داشت. کاشت ابرو راهکاری ایمن و کم‌عارضه برای رفع نواقص ابروی آقایان و داشتن چهره‌ای طبیعی، جذاب و مردانه است.

آیا کاشت ابرو برای مردان انجام می‌شود؟

بله، کاشت ابرو برای آقایان نیز امکان‌پذیر است. امروزه با پیشرفت‌های علم و تکنولوژی، تکنیک‌های به‌روز برای کاشت ابرو توسعه یافته‌ و ارائه شده‌اند که آقایان نیز می‌توانند از این روش‌ها برای کاشت ابرو استفاده کنند. در این روش‌ها با استفاده از بانک موی خودِ فرد متقاضی، موهای طبیعی به صورت یک به یک در محل ابرو کاشته می‌شوند و ابروهایی طبیعی و پرپشت نتیجه کار خواهد بود.

کاشت ابرو برای مردان یک روش ایمن و کم‌عارضه است که می‌تواند ظاهری طبیعی به چهره فرد دهد. هرچند کاشت ابرو در بسیاری از کلینیک‌های زیبایی در حال انجام است، آقایان باید توجه داشته باشند و در انتخاب کلینیک بیشترین دقت و حساسیت را به خرج دهند، زیرا تجربه و مهارت متخصص زیبایی تضمین‌کننده طبیعی و مردانه به نظر رسیدنِ ابروهای کاشته شده خواهد بود.

آیا ابروهای کاشته شده مردانه خواهند بود؟

آیا ابروهای کاشته شده مردانه خواهند بود؟

بر خلاف کاشت ابروی خانم‌ها که معمولاً طراحی ظریف و زنانه دارند، آقایان بیشتر ترجیح می‌دهند ابروهای کاشته شده طراحی متناسب با چهره و خصوصیات مردانه داشته باشند. به همین دلیل معمولاً برای کاشت ابروی آقایان از تعداد گرافت بالاتر و موهای ضخیم‌تر استفاده می‌شود. امروزه با توجه به روش‌های جدید و پیشرفته کاشت ابرو، بعد از بررسی و انتخاب بانک موی مناسب، کاشت ابرو با استفاده از موهای بدنِ فردِ متقاضی، انجام می‌شود. به همین دلیل بیشترین هماهنگی را با موی سر و ریش فرد متقاضی دارد و بسیار طبیعی به نظر می‌رسد. در نتیجه آقایان می‌توانند بدون نگرانی از حالت غیرطبیعی و قابل تشخیص بودن، کاشت ابرو را انجام دهند و رسیدن به ابروهایی مردانه، پرپشت و طبیعی برای آنها کاملاً قابل دسترس است.

موها از کدام قسمت برداشته می‌شوند؟

موها برای کاشت ابرو از کدام قسمت برداشته می‌شوند؟

معمولاً از موهای پشت گوش یا موهای ریش در نواحی نزدیک به گردن برای کاشت ابرو استفاده می‌شود. تعیین بانک مو و محل‌هایی که اهداکننده فولیکول‌های مو برای کاشت ابرو هستند با توجه به نوع طراحی ابروها و ضخامت موی مورد نیاز برای برآورده کردن انتظاراتِ فرد متقاضی متفاوت است. در مشاوره قبل از اقدام به کاشت ابرو، متخصص زیبایی با دانستن انتظارات متقاضی از نتیجه کاشت ابرو و بررسی نواحی مناسب بانک مو، بهترین محل برای برداشت مو را انتخاب می‌کند.

آیا می‌توان همزمان کاشت موی سر یا ریش هم انجام داد؟

آیا می‌توان همزمان کاشت موی سر یا ریش هم انجام داد؟

بله. روش‌های کاشت برای کاشت مو، کاشت ریش و کاشت ابروی آقایان تقریباً یکسان است و این امکان وجود دارد تا بتوان این موارد را به طور همزمان انجام داد. پیش‌نیازِ این کار برخورداری فردِ متقاضی از بانک موی قوی برای برداشت تعداد کافی از فولیکول‌های مو برای کاشت همزمان ریش و ابرو است. بدیهی است با توجه به نوع طراحی، تراکم نهایی ابروها و ریش متفاوت خواهد بود.

مزایای کاشت ابرو برای آقایان

مزایای کاشت ابرو برای آقایان

کاشت ابرو برای مردان می‌تواند مزایای زیادی به همراه داشته باشد، از جمله:

 • افزایش تراکم ابروها: کاشت ابرو می‌تواند تراکم ابروها را بالا ببرد و نواحی خالی و نامتوازن ابروها را پر کند و در نهایت ابروهایی یک‌دست و پرپشت برای فرد به ارمغان بیاورد.
 • پنهان کردن جای زخم و سوختگی: کاشت ابرو می‌تواند نقص‌های بوجود آمده بر اثر حوادث، مثل جای زخم و سوختگی را پوشش دهد و چهره فرد را ترمیم کند.
 • اصلاح شکل ابروها: در صورتی که ابروهای طبیعی فرد شکل مناسب و همسانی نداشته باشند، با کاشت ابرو می‌توان ظاهری متقارن و همسان به ابروها داد.
 • داشتن چهره‌ای مردانه: کاشت ابرو می‌تواند نقص‌های چهره را برطرف کند و فرد با داشتن ابروهایی ضخیم و پرپشت، چهره‌ای مردانه داشته باشد.
 • طبیعی بودن ابروها: برای کاشت ابرو از موهای خودِ فرد متقاضی استفاده می‌شود که این کار باعث تناسب بیشترِ ابروها در چهره و طبیعی به نظر رسیدن آنها می‌شود.
 • دوام و ماندگاری بالا: در صورتی که برای کاشت ابرو از خدمات یک کلینیک معتبر و با سابقه استفاده شود و بعد از کاشت ابرو، مراقبت‌های کافی و لازم از ابروهای کاشته شده انجام شود، می‌توان انتظار ابروهایی با ماندگاری بالا را داشت.
 • ریکاوری سریع: بعد از کاشت ابرو فرد خیلی سریع می‌تواند زندگی عادی خود را از سر بگیرد. نیاز به دوره نقاهت طولانی وجود ندارد و صرفاً رعایت برخی نکات برای مراقبت از ابروها کافی است.
 • بالا بردن اعتماد به نفس: ابروهای پُرپُشت و برجسته می‌تواند تصویر ذهنی مثبتی در فرد نسبت به خود ایجاد کند و باعث بالا رفتن اعتماد به نفس شود.
 • افزایش جذابیت: کاشت ابرو می‌تواند با بالابردن تعادل و هماهنگی اجزای صورت، جذابیت و طراوت خاصی به چهره فرد بدهد.

آقایان کاندید کاشت ابرو چه خصوصیاتی دارند؟

آقایان کاندید کاشت ابرو چه خصوصیاتی دارند؟

آقایانی که به دلایلی مانند سوختگی، زخم، بخیه، بیماری و … دچار ریزش ابرو شده‌اند ممکن است تمایل به کاشت ابرو داشته باشند. باید توجه داشت کاشت ابرو برای همه مردان مناسب نیست. مردانی کاندیدای مناسب کاشت ابرو به شمار می‌آیند که دارای خصوصیات زیر باشند:

 • برخورداری از سلامت جسمی: برای انجام کاشت ابرو لازم است از سلامتی جسمی برخوردار باشید. افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی، بیماری‌های سیستم ایمنی، بیماری‌های مرتبط با غده تیروئید، افرادی که در حال انجام شیمی‌درمانی هستند، نمی‌توانند کاشت ابرو انجام دهند.
 • برخورداری از بانک موی قوی: افرادی که موهای سر و بدن آن‌ها نازک و ضعیف است یا موهای آن‌ها سفید شده است، از بانک موی قوی برخوردار نیستند و نمی‌توانند کاشت ابرو انجام دهند.
 • داشتن توقعات واقع‌بینانه: قبل از انجام کاشت ابرو، باید شناخت درست و آگاهی لازم از پروسه و نتایج قابل انتظار و عوارض احتمالی پیدا کرد و با داشتن توقعات مبتنی بر واقعیت، اقدام به کاشت ابرو کرد.

کدام روش کاشت ابرو برای آقایان بهتر است؟

روش‌های کاشت ابرو به طور کلی با روش‌های کاشت مو شباهت دارند. با در نظر گرفتن شرایط مربوط به کاشت ابرو ، بهترین روش برای کاشت ابرو مردانه روش FUE یا استخراج واحد فولیکولی است.

در ادامه، انواع روش‌های رایج برای کاشت ابرو را به اختصار توضیح می‌دهیم.

روش FUE یا روش استخراج واحد فولیکولی یک روش پیشرفته و کم‌تهاجمی کاشت مو و ابرو است که در آن با استفاده از سوزن‌های کوچک، پیوندها به صورت تک به تک از ناحیه اهداکننده برداشته می‌شوند. در این روش نیاز به برداشت نواری از موی سر وجود ندارد، به همین دلیل جای زخم روی سر باقی نمی‌گذارد. این روش همچنین دوره نقاهت کوتاهی دارد و نسبت به روش‌های دیگر کمتر دردناک است.

روش FUT یا پیوند واحد فولیکولی یک شیوه پیوند مو به روش جراحی است که در آن نوار باریکی از بانک مو برداشته شده، بعد از تقسیم به قطعات کوچک‌تر، در ناحیه پیوند گیرنده بخیه می‌شود. در این روش باید در پشت و کنار سر بانک موی قوی موجود باشد، در نتیجه برای افرادی که طاسی شدید دارند مناسب نیست. به طور کلی هزینه این روش از روش FUE کمتر است.

روش BHT یا روش برداشت مو از بدن روشی است که در آن برخلاف روش‌های قبلی، به جای استفاده از موی سر به عنوان بانک مو، از فولیکول‌های سالم سایر قسمت‌های بدن از جمله پاها، قفسه سینه و ریش برای کاشت ابرو استفاده می‌شود. این روش برای کسانی که فولیکول‌های سالم کمی روی سر خود دارند و موهای پشت و کناره‌های سر آنها محدود است روش بسیار مناسبی محسوب می‌شود. هرچند عوامل زیادی در انتخاب روش کاشت موثر هستند و ممکن است این روش برای برخی افراد مناسب نباشد که این مسئله در مشاوره‌های قبل کاشت ابرو توسط پزشک متخصص تعیین می‌شود.

 دوره نقاهت پس از کاشت ابرو

دوره نقاهت پس از کاشت ابرو نسبت به سایر جراحی‌های زیبایی کمتر، و با توجه به روش کاشت، برای افراد مختلف متفاوت است، اما معمولا بین چند روز تا یک هفته به طول می‌انجامد و بعد از این مدت فرد می‌تواند زندگی عادی خود را ادامه دهد.

در ادامه مراحلی که بعد از جراحی فرد با آن مواجه خواهد بود را به اختصار شرح می‌دهیم:

 1. مراقبت‌های پس از عمل: در چند روز اول انتظار تورم و کبودی جزئی را داشته باشید که باید طی چند روز از بین برود. برای جلوگیری از افزایش خطر تورم، در هفته اول پس از درمان صاف به پشت بخوابید و سر خود را بالا نگه دارید. پوسته‌های ریزی ممکن است در اطراف موهای پیوند شده ایجاد شود. از چیدن یا خراشیدن آنها خودداری کنید. استراحت کنید و داروهای تجویز شده را برای جلوگیری از عفونت مصرف کنید. برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض نور خورشید به مدت ۲ هفته پس از عمل از کلاه استفاده کنید. تا ۴ هفته پس از عمل از شنا کردن در استخر خودداری کنید.
 2. هفته دوم تا چهارم پس از کاشت ابرو: ممکن است موهای پیوند شده شروع به ریزش کنند، این اتفاق طبیعی است، زیرا موها برای رشد مجدد آماده می‌شوند. از طرفی ممکن است شاهد رشد موی جدید هم باشید.
 3. دو تا شش ماه بعد از کاشت ابرو: رشد موها بیشتر به چشم می‌آیند و موهای پیوند شده با موهای موجود ترکیب می‌شوند. ممکن است برای رسیدن به ظاهر مورد نظر نیاز به کوتاه کردن بخشی از موها باشد.
 4. ماه ششم و پس از آن: بعد از حدود شش ماه، نتایج نهایی با رسیدن موها به طول و ضخامت کامل ظاهر می‌شود.

عوارض احتمالی کاشت ابرو

هرچند عمل کاشت ابرو به طور کلی بسیار کم‌خطر محسوب می‌شود، ضروری است که از خطرات و عوارض احتمالی آن آگاهی داشته باشید:

 • عفونت: احتمال کمی وجود دارد که فرد بعد از جراحی به عفونت دچار شود، این احتمال از طریق استفاده از روش‌های جراحی استریل و مراقبت‌های بعد از عمل کاهش می‌یابد.
 • جای زخم در محل اهدا کننده: بسیار نادر اما ممکن است، رد جای زخم در محل اهدا کننده معمولاً به دلیل استفاده از تکنیک‌های پیشرفته کمتر باقی می‌ماند.
 • موهایی که در جای خود ثابت نیستند: احتمال بسیار کمی وجود دارد که چنین اتفاقی را شاهد باشید، اما اگر موهای کاشته شده ثابت نشوند، می‌توان آنها را در جلسات بعدی بررسی و از ثبات آنها اطمینان حاصل کرد.
 • رشد یا جهت نامتوازن: گاهی اوقات، موهای کاشته شده ممکن است به مقدار و در جهت‌های متفاوت رشد کنند، اما می‌توان آنها را اصلاح و متوازن کرد.
 • تورم و کبودی: بلافاصله پس از عمل ممکن است تورم یا کبودی ایجاد شود که موقت است و بعد از مدتی از بین می‌رود.
 • بی‌حسی یا تغییرات حسی: ممکن است تغییرات موقتی در حس اطراف ناحیه ابرو بوجود بیاید، اما معمولاً با گذشت زمان برطرف می‌شود.
 • واکنش‌های آلرژیک: مواردی از واکنش‌های آلرژیک به بیهوشی یا داروهای مورد استفاده در حین جراحی ممکن است رخ دهد که این موارد بسیار نادر هستند.

هزینه کاشت ابرو برای آقایان در سال ۱۴۰۳

هزینه کاشت ابرو با توجه به تکنیک انجام کاشت، تعداد تار ابروهای کاشته شده، شدت تغییرات، هزینه تیم پزشکی و کلینیک و بدون در نظر گرفتن پهنا و طول ابرو محاسبه می‌شود. به طورکلی قیمت کاشت هر تار ابرو حداقل ۱۲۹۰ تومان و حداکثر ۱۴۹۰ تومان است. تعداد تار ابروهای کاشته شده (تراکم کاشت ابرو) فاکتور بسیار تاثیرگذاری در هزینه کاشت ابرو است. کاشت ابرو به صورت قسطی انجام نمی‌شود.

شیراز ۸/۹۰۰/۰۰۰ تا ۱۱/۹۰۰/۰۰۰
تهران ۹/۹۰۰/۰۰۰ تا ۱۱/۹۰۰/۰۰۰

علاوه بر هزینه ذکر شده که بابت کاشت ابرو دریافت می‌شود، هزینه محصولات مراقبی، مانند ژل یا روغن مخصوص که برای نگهداری و مراقبت از ابروهای کاشته شده باید استفاده شود، به هزینه کلی کاشت ابرو اضافه می‌شود.

سوالات متداول

ماندگاری کاشت ابروی مردانه چقدر است؟

میزان ماندگاری ابروها بعد از کاشت به عوامل مختلفی مانند مهارت پزشک، میزان مراقبت فرد از ابروها بعد از کاشت، سیستم ایمنی فرد، سبک زندگی و رژیم غذایی شخص بستگی دارد.

کاشت ابرو خانم‌ها و آقایان چه تفاوتی دارد؟

به طور کلی تکنیک‌های استخراج و کاشت ابرو برای آقایان و خانم‌ها یکسان است. تنها تفاوت در ساختار نهایی ابروها بعد از کاشت است، به این صورت که ابروهای زنانه بهتر است با تار موهای منسجم باشند و ابروهای مردانه با تار موهای پراکنده.

آیا بعد از کاشت ابرو ممکن است جای اسکار باقی بماند؟

اسکار در نواحی کاشت ابرو به اندازه‌ای ظریف و کوچک است که دیده نمی‌شود.

تعداد جلسات کاشت ابروی آقایان چقدر است؟

تعداد جلسات لازم برای کاشت ابروی آقایان به عوامل مختلفی مثل تراکم مو، روش کاشت و … بستگی دارد، اما به طور معمول یک یا دو جلسه برای کاشت ابرو کافی است.

آیا افراد متوجه کاشت ابروی من می‌شوند؟

در صورت انتخاب پزشک متخصص و با تجربه‌ای برای کاشت ابرو، ابروهای کاشته شده کاملاً طبیعی به نظر می‌رسند و جلب توجه نخواهند کرد.

جراحی کاشت ابرو چقدر زمان می‌برد؟

مدت جراحی کاشت ابرو با توجه به نوع روش کاشت، مهارت پزشک، تعداد تار ابروهای کاشته شده برای هر فرد متغیر است. اما به طور کلی، مدت زمان معمول برای جراحی کاشت ابرو حدود ۲ تا ۳ ساعت است.

برای تقویت ابروهای کاشته شده چه می‌توان کرد؟

برای تقویت و رشد سریع‌تر و ماندگاری بیشتر ابروها باید رژیم غذایی غنی از پروتئین، ویتامین‌ها و مواد معدنی داشت. همچنین می‌توان با مشورت پزشک از مکمل‌های تغذیه‌ای استفاده کرد.

فهرست مطالب
پیمایش به بالا
مشاوره رایگان