ریزش مو بعد از کاشت مو چه زمانی غیرطبیعی است+نحوه جلوگیری

[rank_math_breadcrumb]
ریزش مو بعد از کاشت مو چه زمانی غیرطبیعی است

ریزش مو تا سه ماه بعد از کاشت، جزئی از روند طبیعی کاشت مو است. سه ماه پس از کاشت اکثر موهای ریخته‌شده، آرام‌آرام شروع به رشد مجدد می‌کنند. حدود یک سال پس از کاشت، موهای جدید در جای خود تثبیت شده و نتیجه نهایی و دائمی مشخص خواهد شد. ریزش ۵۰ تا ۱۰۰ عدد تار مو پس از یک سال از کاشت مو طبیعی است، اما اگر بیشتر از این مقدار ریزش صورت گیرد، ممکن است نشانه ریزش غیرطبیعی و به طبع شکست کاشت مو باشد. انتخاب یک کلینیک کاشت مو باسابقه و با تجربه نقش اساسی در جلوگیری از ریزش غیرطبیعی مو پس از کاشت دارد.

چرخه طبیعی ریزش و رشد مجدد مو بعد از کاشت

چرخه طبیعی ریزش و رشد مجدد مو بعد از کاشت

چرخه رشد مو پس از کاشت در واقع از چهار مرحله مجزا تشکیل شده است. مرحله اول رشد، آناژن نام دارد که در آن موها در حال رشد و بیرون آمدن از پوست سر هستند. این مرحله از هفته اول بعد از کاشت شروع شده و تا هفته سوم ادامه دارد.

پس از گذشت سه هفته، چرخه رشد مو وارد مرحله انتقال یا کاتاژن می‌شود که در آن رشته‌های مو دچار ریزش می‌شوند و از فولیکول‌ها جدا می‌شوند. فولیکول‌ها در این مرحله در جای خود باقی می‌مانند. ریزش موها ممکن است تا هفته دوازدهم ادامه پیدا کند، به‌طوری‌که یک تا ۳ ماه پس از کاشت مو بیشتر موهای کاشته شده دچار ریزش خواهند شد.

مرحله سوم، استراحت یا تلوژن نام دارد که از هفته دوازدهم (سه ماه پس از کاشت) شروع شده و تا هفته بیستم (پنج ماه پس از کاشت) ادامه دارد. در این مرحله موها رشد نمی‌کنند، اما دچار ریزش نیز نمی‌شوند.

پس از فاز استراحت، موهای جدید در محل موهایی که در مرحله انتقال دچار ریزش شده بودند، رشد می‌کنند. موهای جدید طی ماه‌های بعد شروع به رشد می‌کنند و ۱۲ تا ۱۸ ماه پس از کاشت، نتیجه نهایی باید تثبیت و مشخص شود.

چرخه رشد مو پس از کاشت

در صورت موفقیت‌آمیز بودن کاشت مو، پس از گذشت ۱۲ تا ۱۸ ماه حدود ۹۰ تا ۹۵ درصد از گرافت‌های کاشته شده مجدداً رشد خواهند کرد و ریزش غیر طبیعی نخواهند داشت. پس از گذشت این مدت ریزش ۵۰ تا ۱۰۰ عدد تار مو در روز طبیعی است اما اگر ریزش به صورت مستمر بیش از ۲۰۰ تا ۳۰۰ تار مو در روز باشد و ادامه پیدا کند، این ریزش غیرطبیعی است.

ریزش غیرطبیعی مو بعد از کاشت

عکس ریزش غیرطبیعی مو بعد از کاشت

روند ریزش و رشد طبیعی مو بعد از کاشت

عکس روند ریزش و رشد طبیعی مو بعد از کاشت

چرا کاشت مو در کلینیک ثمر بدون ریزش غیرطبیعی است؟

چرا کاشت مو در کلینیک ثمر بدون ریزش غیرطبیعی است

امروزه با پیشرفت تکنولوژی کاشت مو در جهان، روش‌های مختلف و ابزار کاربردی و دقیقی برای کاشت مو در دسترس متخصصین قرار دارد اما مهم‌ترین عامل برای موفقیت آمیز بودن کاشت مو، دانش، مهارت و تجربه افرادی است که کاشت مو را انجام می‌دهند. کلینیک ثمر با بیست سال تجربه در زمینه کاشت مو یکی از مراکز تخصصی و قابل اطمینان در این زمینه است. با کاشت مو در کلینیک ثمر، متقاضیان هیچ‌گونه نگرانی بابت ریزش غیرطبیعی موهای خود نخواهند داشت زیرا در این کلینیک با استفاده از بهترین و جدیدترین ابزارهای کاشت مو و همچنین استفاده از مهارت افراد متخصص و با تجربه نتیجه‌بخش بودن کاشت مو تضمین می‌شود.

معاینه و ارزیابی دقیق قبل از کاشت مو

ما در کلینیک ثمر قبل از کاشت مو یک جلسه ویزیت رایگان برای زیباجو برنامه‌ریزی می‌کنیم. در این جلسه پزشک پوست و موهای بانک مو و محل کاشت را با دقت معاینه کرده و شرایط را با دقت ارزیابی می‌کند. همچنین متقاضی را از نحوه انجام کاشت مو، مراقبت‌های قبل و بعد و همچنین مواردی را که باید بعد از کاشت مو انتظار داشته باشد آگاه خواهد کرد. این جلسات در همکاری زیباجو با تیم کاشت مو، موفقیت کاشت و جلوگیری از ریزش غیرطبیعی موها پس از کاشت نقش مؤثری ایفا می‌کند.

انتخاب مناسب‌ترین روش برای کاشت مو

در کلینیک کاشت ثمر، ما از روش‌های کاشت مو مانند FUE ،FUT ،SUE ،BHT، روش‌های ترکیبی و فوق ترکیبی با توجه به شرایط و نیازهای زیباجو استفاده می‌کنیم. متخصصین ما بر اساس نیازها و خواسته‌های هر متقاضی همچنین با توجه به خصوصیات بانک مو، ضخامت موها و میزان طاسی سر، بهترین و مناسب‌‌ترین روش را برای کاشت موی زیباجو انتخاب می‌کنند. متناسب بودن روش کاشت مو با وضعیت متقاضی تأثیر بسیار زیادی در کاهش احتمال ریزش غیرطبیعی موها بعد از کاشت دارد.

در نظر گرفتن رنگ و جنس مو

در نظر گرفتن رنگ و جنس مو برای کاشت مو

در کلینیک ثمر، ما با هر نوع جنس، نوع و رنگ مویی کاشت انجام می‌‌دهیم. کاشت موهای مجعد به علت فر خوردن دشوارتر بوده و نیاز به مهارت خاصی دارد، همچنین کاشت موهای سفید نیز از ریسک بالایی برخوردار است و فقط اگر توسط تکنسین با تجربه و ابزار مناسب انجام شود، موفقیت آمیز خواهد بود.

استفاده از ابزار ظریف و باکیفیت

استفاده از ابزار ظریف و باکیفیت برای کاشت مو

کیفیت و کارایی ابزار و تیغ‌های مخصوص کاشت مو نقش کلیدی در کاشت مو دارد. ما در کلینیک کاشت موی ثمر از ابزار‌های بسیار ظریف با کیفیت بالا برای استخراج و کاشت مو استفاده می‌‌کنیم. استفاده از این ابزارها باعث می‌شود که جای زخمی در ناحیه بانک مو باقی نماند. همچنین دقت کار را بالا برده و توانایی استخراج فولیکول‌های بیشتری را از بانک مو امکان‌پذیر می‌کند. همچنین استفاده از ابزار‌ با کیفیت و کوچک باعث می‌شود که متخصصین ما بتوانند به راحتی عمق شکاف و زاویه و جهت کاشت مو را کنترل کرده و با دقت بیشتری کاشت فولیکول‌های مو را انجام دهند. با استفاده از ابزار مناسب و ظریف احتمال آسیب رسیدن به فولیکول‌ها و همچنین آسیب بافتی در ناحیه کاشت به حداقل رسیده و از ریزش غیر طبیعی موها بعد از کاشت جلوگیری می‌شود.

استفاده از بهترین روش اسلیت زدن برای کاشت مو

روش اسلیت زدن برای کاشت مو

بعد از استخراج گرافت‌ها از ناحیه بانک مو و جداسازی فولیکول‌ها، برای کاشت آن‌ها در ناحیه مورد نظر باید شکاف‌هایی در پوست سر ایجاد شود که به این شکاف‌ها، اسلیت گفته می‌شود. نحوه اسلیت زدن در نتایج نهایی کاشت مو و زیبا و طبیعی جلوه کردن موهای کاشته شده نقش اساسی دارد. متخصصین ما در کلینیک کاشت ثمر، اسلیت‌ها را با دقت و ظرافت خاصی ایجاد کرده و جهت و محل آن‌ها را طوری انتخاب می‌‌کنند که فاصله‌ زیادی بین نقاط کاشت مو وجود نداشته و موها بعد از رشد تراکم بالایی داشته و دچار ریزش غیرطبیعی نشوند.

تقویت موهای کاشته شده با مزوتراپی

مزوتراپی بعد از کاشت مو

در کلینیک ثمر ما برای تقویت و تسریع رشد موها پس از کاشت، ۶ تا ۸ جلسه (هفته‌ای یک جلسه) برای زیباجو مزوتراپی انجام می‌‌دهیم. در این روش، ویتامین‌ها، مواد معدنی، پروتئین‌ها و آنزیم‌های لازم برای فولیکول‌های مو با استفاده از یک سوزن نازک به پوست سر تزریق می‌شود. مزوتراپی گردش خون را بهبود می‌بخشد و باعث رشد مجدد موها می‌شود. با مزوتراپی تعادل هورمونی در پوست سر برقرار شده و تأثیر هورمون‌های DHT که باعث ریزش غیرطبیعی مو شده، متوقف می‌شود. پس از مزوتراپی، افزایش ضخامت و رشد موها مشاهده شده و ریزش موها کاهش می‌یابد.

تقویت موهای کاشته شده با تزریق پی آر پی

تزریق پی آر پی بعد از کاشت مو

ما در کلینیک ثمر، بعد از کاشت مو، دو بار پی آر پی با فاصله یک ماه برای زیباجو انجام می‌دهیم. تزریق پی آر پی پس از کاشت مو، یک راه حل مؤثر برای جلوگیری از ریزش مو بعد از کاشت است. پی آر پی با فاکتورهای رشد خود، فولیکول‌های موجود و همچنین فولیکول‌های کاشته شده را تقویت می‌کند. تغذیه فولیکول‌های مو با افزایش خون‌رسانی روند بهبودی را افزایش داده و باعث رشد حداکثری موها می‌شود و ریزش موها را به حداقل می‌رساند. پی آر پی می‌تواند سرعت پیوند فولیکول‌های کاشته شده را افزایش داده و احتمال ایجاد اسکار و ریزش غیر طبیعی مو را به حداقل برساند.

کاشت مو در محیط استریل

در کلینیک کاشت ثمر ما کاشت مو را در یک محیط کاملاً بهداشتی با ابزار استریل انجام می‌دهیم در نتیجه هیچ‌گونه آلودگی بوسیله ابزار کاشت مو منتقل نمی‌شود. با کاهش خطر عفونت‌ و عوارض جانبی ناشی از آلوده بودن ابزار کاشت مو، احتمال ریزش غیر طبیعی موها بعد از کاشت نیز کاهش می‌یابد.

توجه به خواسته‌ها و نظر زیباجو

در کلینیک کاشت ثمر اولویت اول ما جلب رضایت زیباجو و رسیدن به نتایج دلخواه او است. پس از طراحی اولیه الگوی کاشت مو در کلینیک ثمر، این طرح به زیباجو نشان داده شده و در صورت تأیید، این طرح اجرا می‌شود. ما برای هر متقاضی با توجه به نیازها و خواسته‌ها و خصوصیات فردی او، یک طراحی منحصر به فرد ارائه می‌دهیم. آرامش خاطر و رضایت زیباجو از نتایج کاشت مو هدف اصلی ما در این کلینیک است.

استخراج فولیکول از بانک موی مناسب

انتخاب ناحیه‌ای که باید به عنوان بانک مو در نظر گرفته شده و فولیکول‌ها از آن استخراج شود، یکی از مهارت‌های مهم در کاشت مو است. فولیکول‌های استخراج شده باید سالم و ضخیم باشند تا در هنگام کاشت آسیب نبینند و بعد از کاشت دچار ریزش غیر طبیعی نشوند. همچنین بانک مو باید از تراکم بالایی برخوردار باشد تا با یک بار استخراج بتوان مقدار زیادی فولیکول را استخراج کرد. ما از موهای پشت سر که معمولاً بیشترین تراکم و ضخامت را دارند به عنوان بانک مو استفاده می‌کنیم. همچنین در صورتی که موهای پشت سر تراکم کافی نداشته باشند می‌توان از موهای ریش یا بدن فرد برای کاشت مو استفاده کرد.

مهارت در استخراج فولیکول‌های مو و جداکردن آن‌ها

یکی از مهم‌ترین مراحل کاشت مو که در موفقیت و جلوگیری از ریزش غیرطبیعی موها بعد از کاشت نقش کلیدی دارد، نحوه استخراج فولیکول‌ها از ناحیه بانک مو، جداسازی آن‌ها از یکدیگر و آماده‌سازی آن‌ها برای کاشت است. این کار به تجربه و مهارت زیادی نیاز دارد. فولیکول‌های مو باید با ظرافت تمام و بدون آسیب استخراج شده و از یکدیگر جدا شوند. تکنسین‌های ما در کلینیک ثمر، باتجربه و مهارت بالای خود و همچنین با استفاده از ابزارهایی که در اختیار دارند، فولیکول‌ها را از بانک مو استخراج می‌کنند. سپس این فولیکول‌ها را که در دسته‌هایی دوتایی و سه‌تایی زیر میکروسکوپ با دقت از یکدیگر جدا می‌کنند تا به آن‌ها آسیبی وارد نشود. سالم ماندن فولیکول‌ها باعث می‌شود تا بتوان از گرافت‌های استخراج شده بیشترین استفاده را کرد و یک کاشت موی پرتراکم را رقم زد.

رعایت زاویه و خواب موها در هنگام کاشت

ما در کلینیک ثمر به جنبه زیبایی شناختی کاشت مو اهمیت زیادی می‌دهیم، همچنین به دلیل تجارب زیاد تکنسین‌های ما در زمینه کاشت مو، زاویه و خواب صحیح موها در هر ناحیه از سر با دقت رعایت می‌شود. کاشت موها در جهت و زاویه مناسب علاوه بر این که نتایج کاشت موی زیبا و طبیعی به همراه دارد، از ریزش موها بعد از کاشت نیز جلوگیری می‌کند زیرا اگر موها در جهت نادرست کاشته شوند احتمال شکسته شدن ساقه مو و ریزش غیرطبیعی آن‌ها وجود دارد.

حداقل خونریزی و بدون نیاز به پانسمان طولانی مدت

در کلینیک ثمر به دلیل استخراج و کاشت مو بوسیله ابزار بسیار ظریف توسط تکنسین‌های حرفه‌ای ما، جای زخم‌ها بسیار کوچک بوده و در عمق مناسب ایجاد می‌شوند در نتیجه کمترین آسیب به رگ‌های خونی بانک مو و ناحیه کاشت وارد شده و بعد از کاشت مو، فرد خونریزی بسیار کمی را تجربه خواهد کرد. همچنین پس از ۲۴ تا ۴۸ ساعت پانسمان‌ها از روی سر برداشته می‌شود تا ناحیه کاشت هوا بخورد و روند بهبودی سریع‌تر انجام شود. لازم به ذکر است که خونریزی شدید و پانسمان‌های طولانی مدت ممکن است باعث ریزش غیر طبیعی موها بعد از کاشت شود.

جلوگیری از بروز عوارض جانبی کاشت مو

استفاده از روش‌های کم تهاجمی‌تر و ابزار مناسب و ظریف برای کاشت مو در کلینیک ثمر همچنین تبحر تکنسین‌های ما باعث می‌شود که عوارض جانبی کاشت مو مانند التهاب و تورم به حداقل برسد. التهاب بیش از حد و طولانی مدت در ناحیه کاشت مو باعث از بین رفتن فولیکول‌ها، بسته شدن منافذ پوست و در نتیجه ایجاد بافت اسکار در نواحی بانک مو و ناحیه کاشت شده و منجر به ریزش غیر طبیعی موها می‌شود. همچنین مهارت متخصصان ما در استخراج فولیکول‌ها از بانک مو بوسیله ابزار مناسب باعث می‌شود که پوست ناحیه بانک مو دچار آسیب دیدگی نشده و جای زخمی در محل کاشت مو بوجود نیاید.

پیگیری پس از کاشت مو

در کلینیک کاشت موی ثمر مشاوران و متخصصین ما، در جهت دستیابی زیباجو به نتایج دلخواه، به مدت یک سال به صورت رایگان روند بهبودی کاشت مو را پیگیری می‌کنند. متقاضیان می‌توانند هرگونه پرسش، نگرانی و علائمی را که بعد از کاشت مو ممکن است با آن‌ها مواجه شوند به راحتی با پزشک خود در میان گذاشته و از راهنمایی‌های او برای گذراندن هر چه راحت‌تر دوران نقاهت بعد از کاشت مو بهره ببرند.

دلایل ریزش غیر طبیعی مو بعد از کاشت توسط افراد غیرحرفه‌ای

با افزایش محبوبیت کاشت مو به عنوان راه حل دائمی کم پشتی موها و طاسی سر، مراکز زیادی اقدام به کاشت مو برای زیباجویان می‌نمایند. در بسیاری از این مراکز برای پایین آوردن هزینه‌های کاشت مو و جذب مشتریان بیشتر، از تکنسین‌های کم تجربه، تکنیک‌های منسوخ شده، گرافت‌های کم‌تر و ابزار و وسایل بی‌کیفیت استفاده می‌شود. متأسفانه زیباجویانی که تحت‌تأثیر تبلیغات، با عنوان کاشت موی ارزان قیمت به این مراکز مراجعه می‌کنند نه تنها به نتایج دلخواه خود نمی‌رسند بلکه ممکن است دچار عوارض و مشکلات دیگری مانند ریزش غیرطبیعی مو پس از کاشت و دیگر عوارض جانبی شوند. بعضی از دلایل ریزش غیرطبیعی مو بعد از کاشت توسط افراد غیرحرفه‌ای در ادامه ذکر شده است:

  • به کارگیری یک روش کاشت مو برای همه افراد

افراد غیر حرفه‌ای معمولاً یک روش کاشت را به طور تجربی آموخته‌اند و از این روش برای کاشت موی هر متقاضی استفاده می‌کنند. برای دستیابی به نتایج یک کاشت موی موفق، شناسایی و انتخاب تکنیک کاشت مو برای هر زیباجو بسیار مهم است. متقاضیان کاشت مو از نظر جنس، تراکم بانک مو، میزان کم پشتی و تعداد گرافت‌های مورد نیاز، همچنین بسیاری از موارد دیگر با هم تفاوت دارند و اگر  یک روش کاشت برای همه متقاضیان به کار برده شود. احتمال عدم موفقیت کاشت و در نتیجه ریزش غیرطبیعی موهای کاشته شده تا حد زیادی افزایش می‌یابد.

  • از بین رفتن فولیکول‌ها در هنگام استخراج و کاشت مو

استخراج فولیکول‌ها از بانک مو و کاشت آن‌ها به دانش، تجربه و دقت زیادی نیاز دارد. هنگامی که یک فرد غیرحرفه‌ای اقدام به استخراج فولیکول‌ها از بانک مو می‌‌کند، به راحتی می‌تواند باعث آسیب رسیدن و از بین رفتن فولیکول‌های مو شده به‌طوری‌که دیگر قابل کاشت نباشند. همچنین ممکن است به فولیکول‌های مو در هنگام کاشت آسیب وارد شود که نتیجه‌ای غیر از ریزش غیرطبیعی موها بعد از کاشت نخواهد داشت. علاوه بر این با از بین رفتن فولیکول‌ها، تکنسین برای فراهم کردن تراکم مورد نظر، فولیکول کافی در اختیار نخواهد داشت و عملاً کاشت مو با شکست مواجه می‌شود.

  • انتخاب نادرست بانک مو

انتخاب صحیح ناحیه اهدا کننده فولیکول‌های مو در موفقیت کاشت و عدم ریزش غیرطبیعی موها بعد از کاشت بسیار مهم است. بهتر است ناحیه‌ای از سر را به عنوان بانک مو انتخاب کنیم که ضخامت و تراکم زیادی داشته و همچنین بتوان ناحیه استخراج را پس از اتمام فرآیند کاشت مو در زیر موهای اطراف نیز پنهان کرد. یک فرد غیرحرفه‌ای ممکن است بدون در نظر گرفتن اهمیت این موضوع از نقاط مختلف سر، مو استخراج کند. این امر نه تنها باعث عدم موفقیت کاشت و ریزش غیرطبیعی موها می‌شود بلکه ممکن است مشکلات ظاهری نیز برای فرد ایجاد کند.

  • بی‌تجربگی در استفاده از ابزارهای کاشت مو

یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی که یک تکنسین کاشت مو باید دارا باشد شناخت ابزار کاشت مو و مهارت در استفاده از آن‌ها است. اگر در کاشت مو از ابزار بی‌کیفیت با سایز و جنس نامناسب استفاده شود ممکن است به پوست سر آسیب وارد شده و علاوه بر این که کاشت مو شکست خورده و دچار ریزش غیرطبیعی می‌شود سلامت فرد را نیز به مخاطره بیندازد.

  • ایجاد زخم‌های بزرگ

یکی از مشکلاتی که ممکن است کاشت مو به‌وسیله افراد غیرحرفه‌ای به وجود بیاورد ایجاد زخم‌های بزرگ است. بی‌تجربه بودن تکنسین کاشت و عدم مهارت در استخراج از ناحیه بانک مو می‌تواند باعث ایجاد زخم‌های بزرگ در بانک مو و ریزش غیرطبیعی موهای این ناحیه شود.

  • افزایش هزینه‌ها و نیاز به کاشت موی مجدد

از آن جایی که کاشت مو یک کار بسیار دقیق و پیچیده است، اگر کاشت مو توسط افراد بی‌تجربه انجام شود به احتمال بسیار زیاد کاشت مو با شکست مواجه می‌شود. در این صورت زیباجو برای رفع کم پشتی یا طاسی سر خود نیاز به تکرار عمل کاشت مو داشته همچنین ممکن است برای رفع عوارض جانبی ناشی از کاشت ناموفق قبلی نیز مستلزم صرف وقت، هزینه و تحمل آسیب‌های جسمی و روحی فراوانی شود.

  • آسیب رسیدن به بانک مو

هنگام استخراج فولیکول‌ها از بانک مو باید بسیار مراقب بود و برنامه‌ریزی خوبی داشت. تکنسین باید یک ناحیه را مشخص کرده و همه گرافت‌ها را از آن ناحیه استخراج کند. یک تکنسین بی‌تجربه با استخراج گرافت‌ها به صورت پراکنده ممکن است باعث ریزش موها در بانک مو و نازک شدن یا آسیب دیدن موهای ناحیه اهدا کننده شود. به همین دلیل باید بانک مو قبل از کاشت به خوبی بررسی شود و سپس تصمیم گرفته شود که آیا می‌توان گرافت استخراج کرد یا خیر که این امر نیز مستلزم تجربه و مهارت کافی پزشک است. به علاوه عدم مهارت تکنسین کاشت مو ممکن است باعث آسیب رساندن به پوست سر شده و التهاب، عفونت و تورم ایجاد کند و درنتیجه موجب ریزش در بانک مو شود.

  • عدم مهارت در کاشت خط رویش مو

طراحی و کاشت خط رویش مو مهم‌ترین بخش در جنبه زیبایی کاشت مو است. برای داشتن خط رویش طبیعی موها مهارت و تجربه پزشک بسیار اهمیت دارد. افرادی غیرحرفه‌ای با استخراج گرافت‌های قطور که حاوی چندین فولیکول است و کاشت خطی آن‌ها روی سر، باعث ایجاد یک خط رویش عروسکی و غیر طبیعی در جلوی سر می‌شوند. کاشت خط رویش مو به این صورت ظاهر نامطلوبی داشته و موجب نارضایتی زیباجو خواهد شد.

  • عدم پیگیری و تضمین کاشت مو

افراد غیرحرفه‌ای که معمولاً در کلینیک‌های نامعتبر اقدام به کاشت مو می‌کنند. مراحل بهبودی پس از کاشت را پیگیری نکرده و اغلب مسئولیت کاشت خود را به عهده نمی‌گیرند و معمولاً علت شکست خوردن کاشت و ریزش غیرطبیعی موها را مربوط به کوتاهی خود متقاضی می‌دانند.

نمونه کاشت موی بدون ریزش در کلینیک ثمر

در طی سال‌ها تجربه پزشکان و تکنسین‌های کلینیک ثمر در زمینه کاشت مو، هم اکنون این کلینیک آرشیوی از نمونه کاشت‌های موفق و رضایت زیباجویان خود دارد. شما می‌توانید بعضی از این فیلم‌ها را در ادامه مشاهده کنید.

فهرست مطالب
پیمایش به بالا
مشاوره رایگان